ООН припинила купувати російське зерно і борошно для бідних країн

ООН припинила купувати російське зерно і борошно для бідних країн
Фото: з відкритих джерел

Російським компаніям обмежили доступ до тендерів на постачання продовольства для Всесвітньої продовольчої програми ООН, яка постачає їжу у бідні країни. Про це пише російське агентство РБК.

Йдеться про програму, в рамках якої продовольство закуповується ВПП ООН і передається бідним країнам у якості гуманітарної допомоги, росія була її постачальником протягом останніх 20 років. 

За даними співрозмовника агентства на російському ринку, зниження кількості замовлень від акредитованих у ВПП ООН російських експортерів вже відчули виробники борошна у рф.

“В останні місяці стало нормою, що товар російського походження – а ми в тендерній заявці зобов’язані це вказувати – в принципі не допускається”, – розповів Дмитро Сухов, керівник департаменту гуманітарного супроводу компанії Abakan Air, яка є найбільшим російським постачальником ВПП ООН.

Запрошення на деякі тендери російським постачальникам взагалі перестали приходити. 

Те, що російські постачальники ВПП ООН зіткнулися з обмеженнями у допуску до тендерів на постачання продовольства, підтвердила і Діляра Равілова-Боровик, заступниця постійного представника росії при ВПП та інших міжнародних організаціях у Римі.

За її словами, перші сигнали від російських постачальників про те, що їх не допускають до участі в деяких тендерах на постачання продовольства, почали надходити кілька місяців тому. 

За даними видання, в останні роки російське продовольство – борошно, соняшникова олія, горох – займало до 20% від усіх зовнішніх постачань Всесвітньої продовольчної програми ООН. Висока частка Росії була обумовлена тим, що російська продукція коштувала на 10-15% дешевше, ніж у альтернативних постачальників.

Основними одержувачами російського продовольства по лінії ВПП ООН історично були найбільш гуманітарно вразливі країни, такі як Сирія, Судан, Афганістан, Палестина та країни Центральної Азії.

Джерело: biz.liga.net

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/oon-prypynyla-kupuvaty-rosijske-zerno-i-boroshno-dlya-bidnyh-krayin
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати