ООН шукає шляхи для експорту українського зерна після виходу рф з “зернової угоди”

ООН шукає шляхи для експорту українського зерна після виходу рф з “зернової угоди”
Фото: з відкритих джерел

ООН шукає шляхи для відновлення експорту українського зерна після того, як росія вийшла з “зернової угоди”.

Про це заявив речник ООН Стефан Дюжаррік, повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Guardian.

За його словами, є низка ідеї, які можуть вирішити проблему з експортом не лише української, але й російської продукції на світові ринки.

“Висувається низка ідей, як допомогти вивести українське та російське зерно та добрива на світові ринки після того, як москва вийшла з угоди, яка дозволяла безпечний чорноморський експорт українського зерна”, – йдеться у повідомленні.

Зауважимо, у кремлі відмовилися від продовження “зернової угоди”, дія якої завершилася 17 липня.

Що відомо про “зернову угоду”

Угода, відома як Чорноморська зернова ініціатива, була укладена окремо між росією та ООН й Україною та ООН за посередництва Туреччини в липні 2022 року у Стамбулі. Потім її кілька разів продовжували. Наразі термін її дії закінчується 17 липня.

Робота зернового коридору останніми місяцями практично заблокована російською стороною. Ще перед крайнім продовженням угоди, яке було здійснено в травні, рф погрожувала виходом із домовленостей і вимагала виконання низки своїх умов. Ішлося, зокрема, про розблокування зарубіжних активів та рахунків російських компаній, пов’язаних із продовольством та добривами, а також поновлення постачання сільгосптехніки, запчастин та сервісного обслуговування. Крім того, рф хотіла відновлення роботи аміакопроводу “Тольятті-Одеса” та перепідключення “Россільгоспбанку” до системи SWIFT.

Однак нещодавно в росії вкотре заявили про плани зупинити роботу коридору після завершення цього терміну.

Своєю чергою заступник міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький розповідав про наявність альтернативного плану продовження експорту агропродукції, якщо росія вийде з домовленостей. Ішлося про те, щоб розширити пропускну спроможність Дунайського регіону і збільшити можливості з перевалки там. Крім того, триває введення в експлуатацію додаткових пунктів переходу й сухих портів на західному кордоні з Польщею і Румунією.

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/oon-shukaye-shlyahy-dlya-eksportu-ukrayinskogo-zerna-pislya-vyhodu-rf-z-zernovoyi-ugody
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати