Оптимальне осіннє підживлення для ріпака озимого

Осіннє підживлення ріпака озимого – питання досить складне, оскільки, як відзначають фахівці «UKRAVIT», тут важливо дотриматися оптимального балансу, щоб культура сформувала потрібну вегетативну масу, розвинену кореневу систему, накопичила достатньо елементів у кореневій шийці для успішної перезимівлі і при цьому – не переросла. 

«Щоб забезпечити ріпаку повноцінне живлення з осені, а також досягти оптимальної фази для того, аби він увійшов у стан спокою та перезимував, його необхідно позакоренево підживити комплексом макро-, мезо- та мікроелементів, – відзначає керівник відділу продуктів та сервісів мікродобрив компанії «UKRAVIT» Сергій Адаменко. – Ріпак потребує значної кількості азоту, фосфору і калію ще в осінній період. Для засвоєння азоту культурі необхідна сірка; крім того, за її нестачі зменшується кількість стручків і насіння, погіршується якість насіння, недостатньо засвоюється азот. Також ріпак озимий вимогливий до наявності у ґрунті бору: його потреба в ньому у 5 разів вища, ніж, наприклад, у зернових. Цей елемент сприяє накопиченню у рослині цукрів, в майбутньому протидіє розтріскуванню стебел та проникненню всередину патогенів, допомагає переміщенню цукрів у кореневу шийку та покращує перезимівлю. Культура має значну потребу й у магнії, цинку, молібдені».

Читайте також: Основа високої врожайності озимих зернових культур

Тому у фазі 4-6 та у фазі 8-10 листків Сергій Адаменко рекомендує провести позакореневе підживлення культури концентрованим легкозасвоюваним добривом Авангард Ріпак. Завдяки збалансованому складу, підібраному виходячи із фізіологічних потреб ріпака у живленні, така обробка активує його обмінні процеси на клітинному рівні, сприяє розвитку кореневої системи та закладанню квіткових бруньок, забезпечує антистресовий та стимулюючий впливи, сприяє успішній перезимівлі та забезпечує максимальне формування високої продуктивності. Крім того, застосування добрива у критичні фенофази забезпечує потреби культури в елементах мінерального живлення та на 10-15% підвищує засвоєння основних елементів живлення із добрив та ґрунту. 

А оскільки ріпак є борофільною культурою, Сергій Адаменко рекомендує з осені підживити його бором – адже навіть якщо ваші ґрунти мають достатній вміст цього елемента, його засвоєння коливається в межах 3-10%. Щоб усунути дефіцит бору, фахівець радить провести позакореневу обробку посівів легкозасвоюваним борним добривом Авангард Бор (бор (В) – 150 г/л, азот (N) – 65 г/л). Це сприятиме росту й розвитку кореневої системи, покращенню імунітету та стійкості до несприятливих факторів, посиленню ефективності внесення мінеральних добрив. 

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Зеленський запропонував розширити програму “5-7-9” на фермерів, які постраждали від посухи

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства отримало завдання щодо підготовки програми підтримки фермерів, які постраждали від посухи, зокрема, щодо включення до програми “Доступні кредити 5-7-9%”. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський, повідомляє прес-служба Офісу Президента.

“Я говорив з фермерами. Поставили завдання (Мінекономіки — ред.). Крім програми „5-7-9%“, буде виділено частину в цій програмі для фермерів. Перш за все для тих, які постраждали від посухи в Україні”, — сказав Зеленський.

Президент наголосив, що профільні міністерства мають розробити програми зрошування.

“Всі скаржаться, що довгі роки — засуха, фермери втрачають урожай. Так, це природа, це клімат, але держава не може відповідати, що це тільки природа та клімат”, — додав Президент.

Глава держави зазначив, що уряд має вирішити питання страхування врожаю.

Україна нарощує експорт волоських горіхів

За перші 9 місяців сезону (жовтень – червень) Україна експортувала 54,7 тис. тонн волоських горіхів, загальною вартістю $117,8 млн. Для порівняння за аналогічний період минулого року Україною було поставлено за кордон 53,8 тис. тонн цієї продукцію, на суму $117,9 млн. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА). Таким чином, незважаючи на введення карантинних обмежень та розвал логістичних ланцюжків, пов’язаних з розповсюдженням COVID-19, українські експортери змогли не тільки утримати обсяги поставок на минулорічному рівні, але й наростити експорт.

Однак, в першу чергу таких показників закордонних поставок волоського горіху вдалося досягти завдяки активному експорту у першій частині сезону. Саме в період, коли світова пандемія ще не  набрала масового поширення, Україною було експортовано значні обсяги волоського горіху. З жовтня 2019 року по лютий 2020 року українські експортери поставили за кордон 44,5 тис. тонн горіху, що складає 81% від загального обсягу експорту за 9 місяців. Після загострення ситуації та введення карантинних обмежень в більшості країн світу поставки продукції з України суттєво скоротилися. Так, наприклад, з березня по червень 2019 року Україна експортувала 18,2 тис. тонн волоського горіху, в той час, як за аналогічний період нинішнього сезону поставки склали 10,1 тис. тонн.

Зазначимо, що зниження експорту волоського горіху у другій половині сезону пов’язане не тільки з поширенням коронавірусу, але й з сезонним фактором. Традиційно найбільші поставки цією продукції припадають на листопад-грудень, а надалі обсяги експорту знижуються, оскільки запаси волоських горіхів на складах експортерів також скорочуються.

А ось географія експортних поставок з введенням карантинного режиму суттєво змінилася. Якщо протягом минулих років основним споживачем українського волоського горіха була Туреччина, то в першому півріччі 2020 року найбільшим покупцем цієї продукції виступила Франція. З початку року експортна виручка від поставок волоського горіху до Франції склала $10,3 млн, в той час як на експорті горіхів до Туреччини українські виробники заробили $6,4 млн. Для порівняння, за 6 місяців 2019 року аналогічні показники склали $8,6 млн та $15,7 млн відповідно.

На Харківщині комбайнери побилися з поліцейськими

Слідчі ГБР і Нацполіціі з'ясовують обставини конфлікту, який стався 9 вересня на полі поблизу села Дар-Надежда в Сахновщинському районі Харківської області. Про це повідомляють в пресслужбі Нацполіціі області.

За інформацією правоохоронців, група швидкого реагування у складі трьох співробітників поліції проводили патрулювання Сахновщинського району.

«На узбіччі поля поблизу села Дар-Надежда поліцейські виявили комбайн «Дон-1500» і трактор «МТЗ-82» з причепом, які здійснювали збір врожаю соняшнику. На вимогу правоохоронців надати документи на проведення сільськогосподарських робіт і право управління транспортними засобами, 20 і 28-річні водії відмовилися, почали поводитися агресивно і кидатися в бійку. Поліцейські застосували до правопорушників наручники», - розповіли у пресслужбі поліції.

В ході подальшої перевірки встановлено, що свідоцтво про реєстрацію комбайна має ознаки підробки, а документи на причіп взагалі відсутні. За даним фактом в Сахновщинському відділі поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 290 КК — знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу. Крім того, під час конфлікту збирачів врожаю намагалися відбити у копів місцеві селяни.
Комбайнери з забоями звернулися до лікарні, де їм була надана медична допомога. Й вже за цим фактом, відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 365 КК — перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу. Досудове розслідування проводить Державне бюро розслідувань.

Крім того, за дорученням керівництва ГУНП в Харківській області призначено службове розслідування обставин конфлікту. 

Джерело: greenpost.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Закупівельні ціни на соняшник продовжують зростати величезними темпами

Низька врожайність соняшнику на півдні України, а також триваюче зростання цін на соняшникову олію продовжує активно підіймати закупівельні ціни на соняшник, які за останні три дні зросли ще на 800-1000 грн /т до 12800-13400 грн/т з поставкою на завод.

Таке нестримне зростання цін на соняшник пов'язане із затримкою збирання, а також з огляду на стримування продажів насіння з боку фермерів, а також триваючого бурхливого зростання цін на соняшникову олію на світовому ринку незважаючи на стабілізацію і невеликий відкат на ринку пальмової та соєвої олій.

Ціни пропозиції на українську соняшникову олію зросли до 920-930$ / т FOB на тлі зростання цін попиту до рівня 900-910$/т FOB з поставкою у вересні, але найголовніше що покупці підняли ціни закупівлі на поставку в жовтні грудні з 850 до 890-900$/т FOB, що і стало причиною подальшого стримування продажів з боку експортерів і подальшого зростання цін.

Варто відзначити, що ціни на українську соняшникову олію вже зараз на 50$ / т FOB дорожче ніж російське, а з доставкою в Індію на 150$/т FOB дорожче ніж пропонується соєва олія з Аргентини, що не сприятиме збільшенню продажів.

Ф'ючерси на пальмову олію і соєву олію залишаються стабільними попри різке падіння котирувань на нафту на 10-12% За останній тиждень і сьогодні очікують виходу оновленого світового балансу від USDA в якому може бути скориговані обсяги виробництва і прогнози споживання олійних на тлі активного імпорту в останні місяці.

Ф'ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії торгуються на рівні 2 814 ринггітів за тонну, або 676,12 $/т, як і тиждень тому, оскільки дані з виробництва експорту та залишків за серпень були скориговані. Виробництво збільшилося в порівнянні з липнем на 3,1% проти прогнозу 1,5-2%, експорт знизився на 11,3% проти очікувань 14%, а рівень залишків склав 1,7 млн тонн, що значно нижче ринкових очікувань в 1,78 млн тонн.

При цьому за перші 10 днів вересня експорт пальмової олії зріс на 10%, проти аналогічного періоду серпня, при цьому аналітики ринку очікують зростання на 13-14%.

Ф'ючерси на соєву олію в США залишаються на рівні 732$/т на тлі стабілізації цін на сою і тиском з боку падіння цін на нафту, оскільки збільшення споживання соєвої олії на виробництво біопалива надавало основну підтримку цінам останні місяці.

Ціни на ріпакову олію в Нідерландах падають другу сесію поспіль на тлі зниження цін на нафту, а також зниження цін на ріпак.

Джерело: graintrade.com.ua

В Україні розпочато збирання кукурудзи

В Україні у восьми областях розпочато збирання кукурудзи, якої станом на 10 вересня намолочено 107 тис. тонн з площі 25,8 тис. га.

Загалом, на відповідну дату українські сільгоспвиробники зібрали 43,4 млн тонн основних культур з площі 12,3 млн га, з яких зернові та зернобобові культури складають 38,7 млн тонн (9,8 млн га, 64%).

Серед культур, які наразі продовжують збирати, вже намолочено:

проса – 138,3 тис. тонн з площі 80,6 тис. га (54%);

гречки – 46,8 тис. тонн з  площі 36 тис. га (46%);

соняшнику – 1,98 млн тонн з площі 1,2 млн га (19%);

сої – 217,9 тис. тонн з площі 123,7 тис. га (9%).

Ваш вибір 'Нічого сказати'.