Tempo950x100

Tempo300x100

ОПЗ працює не за профілем: Фонд держмайна розглядає можливість розширити діяльність заводу

ОПЗ працює не за профілем: Фонд держмайна розглядає можливість розширити діяльність заводу
Фото: з відкритих джерел

Одеський припортовий завод наразі працює за непрофільними напрямками, водночас Фонд державного майна розглядає можливість розпочати на підприємстві роботу за основним профілем.

Про це повідомив в інтерв’ю виданню Liga.net голова ФДМУ Віталій Коваль. 

«Сьогодні підприємство працює за непрофільними напрямками: виробляє кисень та азот. Крім цього, займається перевалкою зернових. Але ця діяльність приносить лише дохід для фінансування основних витрат товариства, щоб утримувати колектив та виплачувати левову частину зарплати», – сказав Коваль.

Він підкреслив, що Фонд держмайна тримає у фокусі ситуацію на підприємстві, остання нарада з керівництвом ОПЗ була минулого понеділка.

«Зараз ми розглядаємо можливість розширення діяльності. ОПЗ – це можливість вантажити багатотонні судна. Він фактично виконує роль глибоководних портів», – зазаначив Коваль.

Він також не виключив можливість запуску на підприємстві виробництва профільної продукції – аміаку.

«Ми не виключаємо можливості його запуску за основним профілем. Але для того щоб це зробити, нам потрібна безпекова складова. Щоб, наприклад, у виробництво аміаку не прилітали ракети», – зауважив очільник Фонду.

Крім того, за словами Коваля, саме безпекова складова стримує потенційних інвесторів, які виявляють інтерес до ОПЗ.

«ОПЗ завжди цікавитиме промислових інвесторів, через можливість завантаження аміаку на кораблі одразу на місці виробництва. Але в потенційних інвесторів є певний острах. Через відсутність страхування воєнних ризиків», – зауважив Коваль.

Для надання інвесторам певних гарантій ФДМУ співпрацює з Експортно-кредитним агентством, яке може дати міжнародним інвесторам страхування діяльності в Україні.

Джерело: Укрінформ

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/opz-praczyuye-ne-za-profilem-fond-derzhmajna-rozglyadaye-mozhlyvist-rozshyryty-diyalnist-zavodu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати