Оренда комунальних земель б’є рекорди за обсягами і цінами

Оренда комунальних земель б’є рекорди за обсягами і цінами
Фото: з відкритих джерел

Обсяги торгів на платформі «Prozorro.Продажі» у квітні 2024 року оновили рекорд за кількістю переданих в оренду комунальних ділянок з початку повномасштабного вторгнення.

Про це йдеться у новому аналітичному огляді ринку земель в Україні, підготовленому «KSE Агроцентр» спільно з Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО).

«Всього було успішно передано в оренду 911 земельних ділянок сукупною площею 6,9 тис. га. Це на 10% більше від показників попереднього місяця за кількістю і на 3,4% більше за сукупною площею переданих в оренду комунальних земельних ділянок», — зазначають фахівці. 

Після падіння обсягів торгів протягом січня – лютого 2024 року вже другий місяць поспіль відбувається їхнє відновлення, додають вони.

«Разом зі зростанням обсягів переданих в оренду земельних ділянок зростає й середньозважена ціна оренди комунальних земель. У квітні 2024 року вона становила 10,8 тис. грн/га, що є  абсолютним рекордом з моменту повномасштабного вторгнення. Наразі ще зарано говорити про стійке зростання, оскільки ціни виросли на 21,7% проти минулого місяця, і це може пояснюватись, для прикладу, географічною композицією успішних торгів — таке може спостерігатися, якщо більшість торгів відбулися в найдорожчих регіонах України, що суттєво впливає на середню ціну, але не відображає загальної тенденції на ринку», — пояснюють аналітики.

У березні 2024 року завдяки обігу та використанню сільгоспземель бюджети громад було поповнено на 3 млрд грн. Це на 11% більше за суму доходів у березні 2023 року. З початку 2024 року (у січні – березні) до громад надійшло вже майже 9,4 млрд грн податкових надходжень, пов’язаних з обігом та використанням земель сільськогосподарського призначення, що на 10% перевищує аналогічне значення за 2023 рік.

З жовтня 2021 року надання комунальних земель в оренду відбувається через електронні аукціони на платформі «Prozorro.Продажі». Відтоді було успішно передано в оренду 7324 земельні ділянки комунальної власності сукупною площею 64 тис. га, що приносить громадам щорічно 557,1 млн грн доходу.

Джерело: AgroPortal.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/orenda-komunalnyh-zemel-bye-rekordy-za-obsyagamy-i-czinamy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати