Органічні ягоди можна продати в ЄС на третину дорожче за звичайні

Органічні ягоди можна продати в ЄС на третину дорожче за звичайні

Наприклад, органічну малину торік туди можна було продати по €2,05. Цього року — близько €1, але тут більше спрацював фактор перевиробництва, розповідає фермер Олексій Лимар.

Для порівняння, в Україні органічну малину в умовах надврожайного року купували по 8-17 грн/кг, залежно від сорту та якості.

«І це при тому, що за виборку малини з поля треба платити 8-10 грн», — уточнює Лимар.

Фермер розпочав займатися органічним виробництвом з 2016 р. Сертифікував свої землі і зараз повним ходом закладає органічні ягідники — порічку, малину тощо.

Аби збувати вирощене в ЄС, виробник приєднався до кооперативу. Розповідає, що продають в основному в Німеччину та Данію, незначні об’єми йдуть до Канади, США.

«В Україні є виробництво, але зовсім немає споживання», — скаржиться Лимар. І додає, що органіка на вітчизняному ринку часто сприймається як обман. Тому на часі — розвивати культуру споживання.

До слова, високий попит на імпортні органічні продукти в ЄС зумовлений тим, що потреба в органіці там зростає набагато швидше, ніж площі під таким виробництвом. Це відкриває українським виробникам велике поле для діяльності. Наприклад, лише підприємства, сертифіковані за системою «Органік стандарт», за останній рік експортували в ЄС 160 тис. т продуктів.

Джерело: agroday.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/orhanichni-yahody-mozhna-prodaty-v-yes-na-tretynu-dorozhche-za-zvychajni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати