Основними гравцями на ринку землі в Україні є спекулянти – експерт

Основними гравцями на ринку землі в Україні є спекулянти – експерт
Фото: з відкритих джерел

За перші півтора місяці роботи ринку землі в Україні фермери не проявили на ньому активності. Але угоди йдуть, а це значить, що головним покупцем землі є спекулянти.

Про це в програмі ГолосUA розповів голова Спілки українського селянства Іван Томич.

«Ми не знайшли жодного фермера, який би викупив землі для свого фермерського господарства. Покупці – різні фізичні особи. Напрошується простий висновок: починають діяти спекулянти. Вони працюють по маленьким групках, формуючи земельні масиви до 10-15 гектарів з точки зору нагромадження лотів, які будуть мати, безумовно, іншу цінність, іншу перспективу. Сьогодні основний гравець на ринку землі – спекулянт», – сказав Іван Томич.

Експерт вважає, що складається небезпечна ситуація, яка може негативно відбитися в 2024 році, коли землю отримають право купувати юридичні особи в значно більших обсягах, ніж зараз.

«Це затишшя і старт спекулянтів, але заглянемо в 1 січня 2024 року, коли фізичні і юридичні особи та 10 тисяч гектар в одні руки. Почистили, зібрали і до побачення, Україна. Не дай Бог, не допустимо, і цього не буде, але небезпека є», – сказав Іван Томич.

Експерт зазначив, що фермери не можуть оформити угоди купівлі-продажу землі через дуже складний механізм, тому їм простіше, як і раніше, орендувати землю, тим більше в умовах економічної кризи, відсутності кредитування і засобів.

«Великі компанії, агрохолдинги – їм не холодно не жарко від цієї ситуації. Середні підприємства, наші тисячники – приблизно те ж саме. Сімейні, дрібні фермери – навпаки, негатив. Навіть фермери з землями, які знаходяться в постійному користуванні, на чому зароджувалося українське фермерство, де боротьба за них тривала три десятка років, сьогодні не можуть цю землю викупити. Ми не знайшли жодного фермера, який би викупив цю землю, на якій він 30 років працює. Здійснити операцію неможливо, тому що немає чіткого порядку оформлення договорів купівлі-продажу, і всі розводять руками. Фермер сьогодні втрачає свою перспективу і навіть віру і впевненість. Перед відкриттям ринку землі серед селян було більше оптимістів, ніж сьогодні. Ринок не працює, перш за все, через неготовність до ринку землі державного кадастру, нотаріату, самих власників землі», – зазначив Іван Томич.

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/osnovnymy-gravczyamy-na-rynku-zemli-v-ukrayini-ye-spekulyanty-ekspert
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Квітня

  Ціни на пшеницю в Україні зростають на тлі скорочення пропозицій

  Українські аграрії безплатно можуть перевірити ґрунти після військових дій

  Ми втрачаємо ринок, на якому працювали багато років: польський бізнес просить фермерів розблокувати кордон з Україною

  Будівлю колишнього Інституту зернових культур продали у 16,5 тисяч разів дорожче від стартової ціни

  20 Квітня

  Світові ціни на какао оновили історичний рекорд

  Аграрії почали сіяти гречку: як проходить посівна в Україні

  Агротрейдер Viterra перед злиттям із Bunge купує елеватор в Україні

  Перші українські тепличні томати майже вдвічі дорожчі за турецькі: які ціни

  19 Квітня

  В Мінагрополітики обговорили питання поставок насіння української кукурудзи на європейські ринки

  Штучний інтелект відтворив справжній жир грудного молока

  БІЛЬШЕ НОВИН