Tempo950x100

Tempo300x100

Оточення путіна заробляє на українській агропродукції, – The Guardian

Оточення путіна заробляє на українській агропродукції, – The Guardian
Фото: з відкритих джерел

За офіційними даними кремля, російські фермери збирають рекордні врожаї зернових. Але за такими показниками “небувалого врожаю” може бути прихована агропродукція з окупованих територій України, пише The Guardian.

Українські чиновники та експерти стверджують, що сприятливі умови не є достатньою причиною високою врожаю у рф. За їхніми словами, українське зерно експортується під виглядом російського.

“Окупаційна влада грабує українське зерно… не для військових операцій чи задоволення потреб населення, а з корисливою метою і з мотивів особистої незаконної наживи”, – пише видання з посиланням на заяву прокуратури в одній зі справ проти підозрюваного колаборанта.

За словами прокурорів і свідка, фермерські господарства переходять під окупаційний контроль у жорстокий спосіб, а виробництво зерна нібито переходить до російських компаній, зокрема пов’язаних з оточенням російського диктатора володимира путіна.

Радник президента України і заступник голови міжвідомчої групи Task Force UA Владислав Власюк відзначає, що росіяни мають просту “бізнес-модель” на окупованій території України. Вони збирають усе зерно, яке можуть, і відправляють його переважно суходолом до росії. Далі росіяни підробляють документи, що свідчать про російське походження продукції, яку потім експортують. Основні ринки збуту – Близький Схід та Африка.

ЗМІ пише, що більше п’ятої частини з 29 мільйонів тонн зерна, які очікуються від останнього врожаю в Україні, не вистачає. Близько 5 мільйонів тонн могли бути вкрадені росіянами, а решта – втрачена внаслідок війни.

За свідченнями з окупованої території, росіяни та їхні колаборанти застосовували силу для конфіскації фермерських господарств українців.

Водночас колишній народний депутат України і колаборант володимир сальдо створив нову компанію для торгівлі херсонським зерном, йдеться в одному із кримінальних проваджень.

Журналісти підкреслюють, що через посередника компанія продавала зерно одному з найбільших сільськогосподарських конгломератів росії – United Grain. Мажоритарним власником конгломерату є російська держава. Але у 2020 році дві особи, наближені до путіна, придбали чверть його акцій через холдингову компанію.

“Водночас західні держави уникають запровадження тотальних обмежень на російський експорт продовольства, як це було зроблено з іншими товарами, такими як нафта”, – вказує видання.

Джерело: УНІАН

Перегляди: 48
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/otochennya-putina-zaroblyaye-na-ukrayinskij-agroprodukcziyi-the-guardian
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати