Вчені редагуванням генів отримали з червоних томатів різнокольорові

Вчені редагуванням генів отримали з червоних томатів різнокольорові
Фото: з відкритих джерел

Дослідницька група під керівництвом професора Лі Чуанью з Інституту генетики та біології розвитку (IGDB) Академії наук Китаю (CAS) розробила стратегію селекції для створення ліній томатів із різнокольоровими плодами з червоноплідних матеріалів методом CRISPR/ Cas9 – опосередкованого мультиплексного редагування генів.

Про це повідомляє Phys.org з посиланням на публікацію у журналі Horticulture Research.

Використовуючи цю стратегію, дослідники створили з червоних плодів сорту Аліса Крейг серії генотипів томатів із різними кольорами плодів, включно із  жовтим, коричневим, рожевим, світло-жовтим, рожево-коричневим, жовто-зеленим,  світло-зеленим та зеленим.

Колір вважається важливою ознакою томату. Він визначається накопиченням різних пігментів, таких як каротиноїди та флавоноїди тощо. Це мультигенна ознака, яка потребує років, щоб інтродукувати всі пов’язані з кольором гени в одному генетичному фоні за допомогою традиційного схрещування та уникнення перетягування зчеплення під час цього.

Використовуючи підхід Лі Чуанью, можна отримати безтрансгенні рослини з різним забарвленням плодів менш ніж за рік. І найпозитивнішим моментом є те, що він може зберегти якості вихідного сорту та не впливає на інші важливі агрономічні ознаки.

Джерело: agrotimes.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/otrymaly-z-chervonyh-tomativ-riznokolorovi
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати