ЛЬВ В 950Х100 06

ЛЬВ В 950Х100 06

«Озимий must-have» для зернових: дослідити – протруїти – захистити

«Озимий must-have» для зернових: дослідити – протруїти – захистити
Фото: з відкритих джерел

Агросезон – 2024 характеризувався непростими гідротермічними та економічними умовами, що не могло не позначитися на якості посівного матеріалу. Тому напередодні осінньої посівної кампанії фахівці Ukravit наголошують на важливості проведення лабораторного дослідження насіння озимих зернових культур й на застосуванні по результатах фунгіцидних протруйників.   

«Сезон дослідження посівного матеріалу озимих зернових культур в UkravitInstitute поступово набирає обертів, й ми вже маємо, чим поділитися з аграріями, – розповідає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – З огляду на вже проведені дослідження бачимо, що найбільше досліджених зразків пшениці були уражені альтернаріозом – до 17% та фузаріозом – до 13%; дещо менше, 7% та 3%, септоріозомі твердою сажкою, відповідно. Щодо насіння ячменю, то він також найбільше потерпає від альтернаріозу – на рівні 9-15%, трішки менше,11%, – від гельмінтоспоріозу; також спостерігається незначне ураження бактеріозом – до 3%. Які патогени та в яких комбінаціях можуть знаходитися на вашому насінні – невідомо. Тому, щоб культури не постраждали на ранніх етапах вегетації, посівний матеріал необхідно дослідити і застосувати протруйники на основі відповідних діючих речовин.  Крім того, наприклад, види сажки контролюються винятково протруйниками. Тому без протруювання напередодні посівної в будь-якому випадку не обійтися».

Для надійного контролю сажкових, особливо карликової, та інших небезпечних хвороб Олександр рекомендує віддати перевагу трьохкомпонентному протруйнику Лайвіт(протіоконазол, 50 г/л + дифеноконазол, 50 г/л + піраклостробін, 25 г/л). Протіоконазол у його складі – системна діюча речовина, що володіє захисними, лікувальними та викорінюючими властивостями та контролює хвороби, викликані збудниками із класів Аскоміцети, Базидіоміцети та Дейтероміцети. Вона блокує синтез ергостеролу, що призводить до морфологічних та функціональних змін клітинної стінки у патогенів. Дифеноконазол володіє системною дією і порушує процес диметилювання під час синтезу ергостеролу, що призводить до припинення росту міцелію та загибелі патогенів. Піраклостробін – локально-системний фунгіцид із трансламінарними властивостями, який блокує дихання патогена та його здатність виробляти енергію і призводить до порушень важливих біохімічних процесів в його організмі, внаслідок чого припиняється проростання спор та ріст росткових трубок.

Лайвіт контролює насіннєву, ґрунтову та аерогенну інфекцію і ефективно захищає насіння та молоді проростки від видів сажки (карликової, летючої, твердої), пліснявіння, септоріозу, борошнистої роси, кореневих і прикореневих гнилей, інших хвороб. При цьому він не проявляє ретардантного ефекту на підземну та наземну частини рослин, що актуально за посушливих умов і пізніх строків сівби.

Протруйник також сприяє формуванню потужної кореневої системи зернових, завдяки чому вони краще споживають елементи живлення із добрив та ґрунту і вологу, тож у подальшому здатні накопичити достатньо поживних речовин для оптимальної перезимівлі. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ozymyj-must-have-dlya-zernovyh-doslidyty-protruyity-zahystyty
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    11 Вересня

    Уряд удосконалив процедуру видачі підтверджень для ввезення зразків насіння

    Експерти знову знизили оцінки урожаю соняшника в Україні та рф, а також прогнози світового експорту

    Велика компанія створила найздоровіше м’ясо для веганів лише з одного компонента

    Скандал у свинарстві в Італії: ветеринар та фермер під слідством через поширення АЧС

    Головний імпортер української пшениці в ЄС може знизити закупівлі через високий врожай свого зерна

    В Україні дозволили експорт біометану: опубліковано відповідний наказ

    ВАР обговорила з новим міністром АПК питання євроінтеграції та держпідтримки

    Аграрії трьох областей України завершили сівбу озимого ріпаку

    Експортні ціни на пшеницю в Україні зростають на тлі відновлення світових котирувань

    Озвучені культури, які готові закупати країни Східної Африки

    БІЛЬШЕ НОВИН