Пальмова олія продовжує дешевшати, тоді як соєва незначно подорожчала

Пальмова олія продовжує дешевшати, тоді як соєва незначно подорожчала
Фото: з відкритих джерел

Котирування на рослинні олії на світових біржах торгуються різнобічно. Соєва олія та соя в Чикаго дорожчають на прогнозах скорочення врожаю у США, тоді як ціни на пальмову олію під тиском надлишку пропозицій та зниження попиту впали до місячного мінімуму.

Жовтневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії у п’ятницю впали на 2% до найнижчого з 5 серпня рівня 3915 рінггитів/т або 874 $/т, втративши за тиждень 8,7% ціни. Причиною стали чергові локдауни в Китаї через Covid, які можуть ще більше знизити попит на олію з боку її найбільшого імпортера. Південно-китайський технологічний центр Шеньчжень посилив обмеження через Covid, а південно-західний мегаполіс Ченду закрив регіон з 21,2 млн населення.

За даними Societe Generale de Surveillance, у серпні Малайзія збільшила у порівнянні з липнем експорт пальмової олії лише на 0,3% з 1,306 до 1,309 млн т, при цьому поставки сирої пальмової олії різко знизилися з 377,3 до 278,2 тис т.

У серпні ЄС збільшив у порівнянні з липнем імпорт малайзійської пальмової олії з 244,4 до 342,6 тис т, Китай – з 81,5 до 157,2 тис т, Пакистан – з 10 до 17,9 тис т, тоді як Індія скоротила закупівлі з 270,1 до 210,9 тис т, що непокоїть трейдерів, які тепер очікують звіт Ради з пальмової олії Малайзії по виробництву за серпень, де можуть збільшити оцінки виробництва та запасів.

На китайській біржі в Даляні ф’ючерси на пальмову олію у п’ятницю впали на 5,4%, на соєву – на 4%.

Жовтневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго у п’ятницю виросли на 4% до рівня минулого тижня 1496 $/т, майже відігравши попереднє падіння на 5,5% та додавши за місяць 5,8% ціни.

Прискорення збирання сої та соняшника у Північній півкулі збільшить пропозиції соєвої та соняшникової олії, які конкурують друг з другом, як преміальні олії. На тлі збільшення пропозицій соняшникової олії, ціни на яку залишаються на рівні 1200-1300 $/т FOB та 1400-1500 $/т C&F, котирування соєвої олії незабаром можуть знизитися.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/palmova-oliya-prodovzhuye-deshevshaty-todi-yak-soyeva-neznachno-podorozhchala
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати