178171
182818

Paperless МХП: агрохолдинг Косюка переходить на електронний документообіг

Про це повідомив Юрій Гвоздєв, директор юридичного департаменту МХП, передає УНН.

Компанія повністю відмовиться від паперів в роботі з договорами та іншими документами, що мають юридичне значення - вони підписуватимуться в цифровому вигляді із прикладенням електронного підпису.

"Вже рік, як ми створили власний центр видачі електронних підписів для наших співробітників і для партнерів. Застосування електронних підписів значно спрощує обмін документами, знижує витрати та прискорює бізнес-процеси. До того ж, підписання традиційним способом документів не завжди забезпечує належний юридичний захист, оскільки підпис на паперовому документі може бути несправжнім. Натомість валідність електронного підпису підтверджується Мінюстом і ми можемо бути впевнені, що підпис є автентичним", - пояснює Гвоздєв.

В МХП додають, що таке рішення компанія прийняла вже давно, але саме зараз це співпало з прагненням Президента Володимира Зеленського позбавити українців паперової волокіти.

“Як зазначив Президент України у виступі на Diіa Summit 2.0, з 24 серпня цього року, Україна переходить на режим роботи - paperless (без паперу). За кілька місяців жодна державна установа не зможе вимагати від громадянина папірці або будь-які довідки для взаємодії з державою”, - нагадали в МХП.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


МХП за перший квартал отримав $ 870 тисяч прибутку

Про це йдеться в звіті компанії на Лондонській фондовій біржі, пише Інтерфакс-Україна.

"Чистий збиток до курсових різниць за 1-й квартал 2021 року склав $ 19 млн у порівнянні з прибутком в $ 8 млн за 1-й квартал 2020 року", - уточнюється в документі.

Згідно з ним, виручка МХП збільшилася на 1% - до $ 447,01 млн доларів при скороченні експортної виручки на 8,4% - до $ 217 млн ​​(її частка знизилася з 53% до 49%).

Компанія також повідомила, що її валовий прибуток зменшився на 28% - до $ 66 млн, операційний - майже втричі, до $ 16 млн, а скоригована EBITDA - на 34%, до $ 63 млн.

"Після складного першого кварталу, в якому різко зрослі витрати на виробництво птиці, на які (як і очікувалося) негативно вплинули більш високі ціни на зерно і фураж, могли лише частково компенсуватися підвищенням цін на птицю, ми очікуємо, що тенденції до помітного поліпшення більш сприятливо позначаться на нашому бізнес в найближчі кілька місяців ", - наголошується в звіті.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Посол Канади просить владу захистити від рейдерів агрокомпанію з іноземними інвестиціями

Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза звернулась до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, а також до міністрів економіки та аграрної політики з проханням захистити від рейдерства компанію "Овостар Юніон", яка частково належить іноземним інвесторам.

Відповідний лист є у розпорядженні "Європейської правди".

"Просимо вас звернути увагу на питання постійного тиску та рейдерських спроб захопити контроль над компанією "Овостар Юніон", - йдеться у листі.

"Овостар Юніон" - один з провідних українських виробників та експортерів курячих яєць та яєчних продуктів, який торгує своєю продукцією у більш ніж 50 країнах світу, наголошує посол. Серед акціонерів компанії є такі великі міжнародні інституційні інвестори, як канадський інвестиційний фонд  "Fairfax Holdings" та польські "Generali Group" і "Aviva Poland".

Ґаладза відзначає, що обґрунтування, яке рейдери використовують для спроби захопити контроль над "Овостар", може мати серйозні наслідки.

"Якщо дуже коротко: ЗАТ "МакарОВО" було погано керованою компанією, яка у 2013 році була доведена до банкрутства. Активи ЗАТ "МакарОВО" були обтяжені іпотекою на користь банку "НАДРА", який був визнаний неплатоспроможним у лютому 2015 року Національним банком України. Колишні активи "МакарОВО" були продані, а потім перепродані. У 2018 році "Овостар" придбав ці проблемні активи у "BV Trading". Сьогодні рейдери звинувачують "Овостар" в організації банкрутства "МакарОВО". Що робить цю претензію ще менш переконливою, так це те, що колишні власники "МакарОВО" запропонували відмовитись від свого позову, якщо "Овостар" погодиться на одноразову готівкову оплату на їхню користь", - йдеться у листі.

Посол стурбована, що Генеральна прокуратура дозволила передати в суд "дикі звинувачення" у змові, наголошуючи, що уряд України змусив "Овостар" та його міжнародних інвесторів захищатись у судовій системі, "де деякі судді все ще готові виносити вердикти на платній основі".

"Отже, дозволивши подальший розгляд справи, уряд України мимоволі підтримав спроби рейдерів викрасти "Овостар Юніон" у законних власників. Це явно суперечить публічно оголошеному зобов’язанню вашого уряду захищати права та інтереси іноземних інвесторів", - заявляє Ґаладза.

Посол наголошує, якщо ситуація не буде вирішена відповідно до верховенства права, це продовжуватиме негативно впливати на постійні зусилля українського уряду щодо підвищення інвестиційної привабливості України.У Ristone Holdings завершили весняну посівну

Про це повідомила прес-служба Ristone Holdings.

Зокрема, засіяні зернові та технічні культури: понад 6 тис. га кукурудзи на зерно і силос, приблизно 30 тис. га соняшнику. Площі під цукровим буряком – приблизно 500 га, ячменем і горохом – 5 тис. га.

Своєчасно внесені ЗЗР на озимі культури і ячмінь, а також ґрунтові гербіциди на пропашні культури.

Ваш вибір 'Подобається'.


«Астарта» почала переробку цукру-сирцю з тростини

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Законтрактовані обсяги переробки на наступні три місяці 2021 календарного року становлять 60 тис. тонн. Перероблятиме цукор-сирець Яреськівський цукровий завод. 

За словами засновника та та генерального директора агропромислового холдингу АСТАРТА-КИЇВ Віктора Іванчика, цього року на ринку цукру спостерігається нестабільна ситуація, яка викликана ростом світових цін на всі сировинні товари, а також невпевненістю учасників ринку у достатній кількості цукру для забезпечення потреб до надходження продукції нового урожаю.

«Ми вирішили створити резервний об’єм цукру, щоб максимально захистити інтереси нашого споживача, забезпечити продовольчу безпеку та стабілізувати ціни на продукцію в Україні на фоні їх прогнозованого зростання на світовому ринку у середньостроковій перспективі», – зауважив він. 

Такий крок, на переконання Віктора Іванчика, також допоможе компанії попередити виникнення форсмажорних обставин, як це було у вересні минулого року, коли з’явився тимчасовий дефіцит, зумовлений тим, що торгові запаси цукру закінчилися, а новий сезон через несприятливі погодні умови розпочався на місяць пізніше ніж завжди. Врожайність цукрових буряків 2020 року була найнижчою за останні роки (42.5т/га). Те саме можна сказати і про цукристість (16.14%).

Він також повідомив, що наявні  дані та підрахунки незалежних  аналітиків ринку дають підстави сподіватися, що загалом наявних в Україні обсягів власного цукру вистачить, щоб повністю наситити ним внутрішній ринок і задовольнити попит споживачів до початку наступного сезону переробки цукрового буряку. Поточні дані щодо врожаю у сезоні 2021 оптимістичні.

«Тому тільки для створення резерву продукції, свого роду підстраховки, на випадок аномальної посухи чи інших несприятливих погодних умов, достатньо буде імпортувати і переробити не більше 100-120 тис. тонн цукру-сирцю», – підсумував Віктор Іванчик.

 

Джерело: AgroTimes
 

Ваш вибір 'Подобається'.


NZ Aggressive — робочі органи для різних потреб

Широкі можливості щодо вибору потрібних налаштувань, відповідних робочих органів та допоміжного обладнання дають змогу підготувати агрегат для роботи навіть на найважчих ґрунтах та з великою кількістю пожнивних решток.

479.jpg

Культиватори NZ Aggressive від компанії Väderstad — це універсальні та технологічні машини. Для вирішення різних завдань ці культиватори можуть комплектуватися широким набором робочих органів та спеціалізованим обладнання для ґрунтообробної техніки.

394.png

Правильний вибір знарядь дає змогу оптимізувати результати роботи в полях, що забезпечує кращі умови для сходів і майбутнього врожаю. NZ Aggressive з розпушувальними лапами забезпечує ефективне розпушування ґрунту і формування рівного посівного ложа по всій ширині захвату агрегату.

453.jpg

 

А встановивши наконечники Goosefoot здійснюється повне підрізання кореневої системи бур’янів з мінімальним перемішуванням ґрунту.

395.jpg

Бур’яни залишаються на поверхні поля до висихання й таким чином захищають землю від впливу сонця та випаровування вологи. Велика ширина робочої зони кожного наконечника Goosefoot перешкоджає їх швидкому зношенню. 

454.jpg