Пасічник з Миколаївщини експортує мед до Нідерландів

Пасічник з Миколаївщини експортує мед до Нідерландів
Фото: з відкритих джерел

Бджоляр Дмитро Митковський з Миколаївщини через повномашстабну війну рф проти України втратив родинну пасіку та частину обладнання, але зміг релокувати свої потужності та за сприяння фахівців експортував мед до Нідерландів.

Про це повідомляє пресслужба Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Розвивати бджільництво Дмитро Митковський розпочав близько двадцяти років тому. Коли його пасіка зросла до 150 вуликів, створив фермерське господарство, яке стало офіційним виробником меду. У березні через постійні обстріли з боку рф  втратив складські запаси, тару для збору меду та обладнання для відкачки меду.

Втім, частину обладнання вдалося зберегти та релокувати до села на заході Миколаївської області, подалі від бойових дій, неподалік природного заповідника Єланецький степ. Зараз його пасіка нараховує 80 вуликів, з них цього літа він вже качав мед.

Влітку підприємець та волонтер із Нідерландів Йеруном Кеттінгом, який приїхав до України допомогти малим виробникам відновлювати свої бізнеси, скооперував Дмитра із бізнесменом та бджолярем Воутером Хасекамптом та запропонував експортувати український мед до Нідерландів. Так почалася співпраця.

Завдяки супроводу фахівців Проєкту USAID  Дмитро отримав консультації із ведення експортної діяльності, знайшов компанію-переробника, яка підготувала мед до експорту, оформив необхідні дозволи, отримав сертифікат з німецької лабораторії ро якість меду та експортував свою продукцію до Нідерландів.

«У мене було 1,5 тонни меду, такий об’єм бджолярі зазвичай не можуть експортувати – це замала партія. Але ми знайшли завод, який погодився зробити гомогенізацію нашого меду і пройшли цей шлях. Бджолярі часто не хочуть займатися оформленням документів, бо це довго та дорого. Але пройшовши один раз, ти знаєш, як діяти далі. Я дуже хочу, щоб мої колеги знали, що можливо оформити документи, щоб експортувати самим або в кооперації з іншими пасічниками. Вже зараз ми  маємо зацікавлення з боку покупців із Нідерландів на закупівлю 20 тонн нашого меду наступного року, тож плануємо кооперуватися з місцевими бджолярами, щоб підготуватися до цього та виконати замовлення”, – каже бджоляр.

 Зараз медова ферма “Медівниця” проходить органічну сертифікацію згідно європейських стандартів.  Продукція з такої пасіки користується більшим попитом за кордоном і має вище ціну, що дозволить бджоляреві заробляти більше. Для цього Дмитро взяв участь у тренінгу із сертифікації органічного виробництва, який на початку грудня відбувся за сприяння Проєкту USAID.

Цими днями у Нідерландах вже почали фасувати мед з Миколаївщини у скляні баночки, які продаватимуть на різдвяних ярмарках.

Джерело: agrotimes.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pasichnyk-z-mykolayivshhyny-eksportuye-med-do-niderlandiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати