Пасічники розповіли, як рання весна вплине на збір меду

Пасічники розповіли, як рання весна вплине на збір меду
Фото: з відкритих джерел

Цьогоріч дерева почали квітнути раніше, ніж прокинулись бджоли. Цвітіння розпочалося на три тижні раніше, ніж зазвичай через аномальне тепло. Водночас, за словами пасічників, рання весна не матиме негативного впливу на збір меду, пише “Суспільне“.

Пасічник Олексій Пікалов з Полтавщини має 157 бджолиних сімей. Цьогорічна рання весна і тепла погода були сприятливими для комах. Також він зазначив, що ціна на мед суттєво не зміниться. Середня гуртова ціна буде 40 гривень за кілограм.

«В одному літрі ― 1,4 кг меду. Скажімо так, дешевше, ніж бензин. Світовий ринок нам диктує умови. Є країни ― наші конкуренти. І залежно, які в них будуть медозбори, який в них буде об’єм меду, який буде попит, така буде і ціна», ― пояснив Олексій Пікалов.

Голова обласного об’єднання «Полтавський пасічник» Наталія Сенчук теж запевняє, що раннє цвітіння дерев сприяє розвитку бджолиних сімей.

«Перезимували бджоли цього року на Полтавщині майже стовідсотково. Те, що рано все заквітувало ― це для нас було дуже добре, бо сім’ї так швидко розвинулись, в достатній кількості їм було і нектару, і пилку. Багато аграріїв перейшли цього року на висів гірчиці, коріандру, а це чудові дуже меди. Уже бджолярі готують пасіки до перевезення до масивів лісу, де багато буде акації», ― сказала Наталія Сенчук.

За її словами, нині на Полтавщині працюють 2 тисячі зареєстрованих пасічників.

Джерело: Украгроконсалт

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pasichnyky-rozpovily-yak-rannya-vesna-vplyne-na-zbir-medu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати