Передвиборчі маневри: як міністри АПК країн ЄС коментують намір Польщі блокувати українське зерно

Передвиборчі маневри: як міністри АПК країн ЄС коментують намір Польщі блокувати українське зерно
Фото: з відкритих джерел

Федеральний міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір розкритикував заяви Польщі щодо обмежень на імпорт українського зерна як передвиборчий маневр.

Про це він сказав у Брюсселі перед зустріччю з колегами з ЄС, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Spiegel.

“Неприйнятно, що солідарність з Україною підривається через місцеву виборчу кампанію”, – заявив міністр.

За його словами, єдиний, хто задоволений обмеженнями, – це Владімір Путін.

“Але ми не повинні робити нічого, що робить Владіміра Путіна щасливим”, – сказав Оздемір.

Як вже повідомлялося, глава МЗС України Дмитро Кулеба дотримується схожої думки.

Він наголосив, що однією з причин, чому росія руйнує зернову інфраструктуру України, є те, що вона хоче спровокувати додаткову напруженість між Україною і її сусідами.

“Ми не повинні грати на руку путіну, ми не повинні грати в його ігри”, – заявив міністр.

Зустріч міністрів сільського господарства ЄС стала першою після закінчення терміну дії “зернової угоди”. Угода гарантувала, що кораблі з зерном можуть залишати українські порти безперешкодно. Росія не продовжила угоду.

Міністерка сільського господарства Фінляндії Сарі Ессая заявила, що це дуже серйозна проблема не тільки для ринку ЄС, але й для продовольчої безпеки в цілому. Необхідно забезпечити, щоб українське зерно потрапляло на світовий ринок через територію ЄС, наголосила вона.

Міністр сільського господарства Литви Кястутіс Навіцкас запропонував, щоб експорт йшов через українсько-польський кордон, а потім через литовські порти.

Як повідомлялось, п’ять країн ЄС (Польща, Угорщина, Словаччина, Румунія, Болгарія) наполягають на продовженні до кінця року ембарго на ввезення до своїх країн українського зерна.

У травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. 5 червня дію заборони було продовжено до 15 вересня 2023 року.

У разі відмови Єврокомісії продовжити після 15 вересня заборону на імпорт до п’яти країн ЄС зерна з України, Польща в односторонньому порядку планує “закрити кордон”.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/peredvyborchi-manevry-yak-ministry-apk-krayin-yes-komentuyut-namir-polshhi-blokuvaty-ukrayinske-zerno
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати