Переробники назвали перспективні ягідні та овочеві культури

Переробники назвали перспективні ягідні та овочеві культури
Фото: з відкритих джерел

Компанія «Беррі Трейд», яка спеціалізується на заморожуванні ягід, овочів та фруктів, у селі Лосятин Тернопільської області вирощує щороку від 13 до 20 га суниць та 3 га малини. Перспективною для вирощування також вважають смородину, бузину, солодкий перець, диню.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Співвласник підприємства Андрій Галяс розповів, що якби вирішилося питання з довгостроковою орендою землі, у «Беррі Трейд» досадили би малини та заклали плантацію чорної смородини, яка добре почувається в цих краях. А там, дивись, і збиральний комбайн би придбали, бо чим далі, тим більше дає про себе знати проблема зі збиральниками.

Таким планам сприяють високі ринкові ціни. На літню малину вони починалися з 30–40 грн, на ремонтантну –– з 80–90 грн, за пізню осінню давали навіть 110–120 грн. Є прогноз, що в сезоні–2022 ціни на малину стартуватимуть із 60 гривень. Надихає також попит на чорну смородину: якщо три роки тому її забирали по 8 грн, то цього року –– по 30–35 гривень за кілограм.

«Щодо розширення переробного асортименту, то вже взяли в роботу шипшину й бузину (заморожують їх на експорт), червоний і жовтий солодкий перець, врятували цьогорічні рясні сливові урожаї фермерів Півдня, зацікавилися динею», – йдеться у публікації.


Джерело: AgroTimes

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pererobnyky-nazvaly-perspektyvni-yagidni-ta-ovochevi-kultury
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати