Переробники опускають ціни на соняшник в очікуванні подальшого падіння цін на олію

Переробники опускають ціни на соняшник в очікуванні подальшого падіння цін на олію
Фото: з відкритих джерел

Цього тижня закупівельні ціни на соняшник в Україні та Росії продовжили опускатися під тиском падіння цін на рослинні олії, навіть попри дефіцит пропозицій з боку виробників.

В Україні ціни на соняшник з олійністю 48-50% з понеділка впали на 200-500 грн/т до 18500-19500 грн/т (597-628 $/т без ПДВ) з доставкою на завод. Переробники вже придбали потрібні на найближчий місяць запаси сировини, і очікують активізації продажів у новому році. Проте тоді ціни на соняшник формуватимуться відповідно до вартості соняшникової олії.

В Росії, за даними агенції СовЕкон, середня ціна на соняшник цього тижня знизилася на 900 руб/т до 35850 руб/т (485 $/т без ПДВ). Минулого тижня переробники опустили ціни на 1-2 тис руб/т, а деякі на 3 тис руб/т в очікуванні подальшого зниження цін на олію.

Ціни пропозицій, за оцінками експертів, також знизилися, проте незначно, оскільки виробники стримують продажі, сподіваючись на активізацію закупівель виробниками в новому році на тлі невисоких запасів.

Ціни на соняшникову олію минулого тижня опустилися на 80-100 $/т до 1280-1295 $/т FOB під тиском різкого падіння цін на пальмову та соєву олію.

Лютневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії минулого тижня впали на 11,5%, проте вчора виросли на 2% до 4384 рінггитів/т або 1042 $/т.

Січневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора ще трохи виросли, подорожчавши з понеділка на 2,5% до 1197 $/т, що на 3,8% перевищує рівень попереднього тижня.

Котирування підтримує спекулятивне зростання цін на сою, оскільки трейдери напередодні тривалих вихідних активно купують ф’ючерси, побоюючись можливого зниження прогнозів рекордного врожаю сої в Аргентині та на півдні Бразилії через дефіцит опадів.

Експерти очікують подальшого зниження закупівельних цін на соняшник на тлі невизначеності на ринку соняшникової олії, особливо з огляду на посилення карантинних обмежень в Європі та Азії.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pererobnyky-opuskayut-cziny-na-sonyashnyk-v-ochikuvanni-podalshogo-padinnya-czin-na-oliyu
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
1
Нічого сказати
1