178171

Перевіряємо якість та безпечність посівного матеріалу

Якщо ви вже придбали посівний матеріал, саме час перевірити його на показники якості та безпеки, рекомендують вчені «Інституту здоров’я рослин». Адже тільки лабораторна експертиза може на 100% точно виявити, наскільки насіння якісне, і чи варто його сіяти взагалі.

На які показники варто перевірити посівний матеріал? В першу чергу, на енергію проростання, схожість та чистоту. Енергія проростання характеризує життєздатність насіння, від якої залежить поява ранніх і рівномірних сходів. Схожість вказує на кількість схожого насіння у відсотках від загальної кількості насінин. А чистота – це вміст насіння культури в досліджуваному зразку у відсотках. 

В «Інституті здоров’я рослин» енергію проростання та схожість насіння визначають методом пророщування, чистоту – за допомогою двох насіннєвих наважок установленого розміру, де кількість насіння основної культури в наважці визначена у відсотках (ДСТУ 4138-2002). 

Не менш важливими є й показники безпеки посівного матеріалу, визначити які допоможе фітопатологічна експертиза. Завдяки ній аграрій може підібрати протруйник, який максимально ефективно захистить його посіви на ранніх етапах росту та розвитку. 

Читайте також: Попередній контроль: навіщо досліджувати придбані добрива?

«Виходячи із досвіду попереднього року, можу сказати, що незараженого насіння немає, – консультує науковий співробітник Інституту Сергій Сальніков. – Якщо говорити про зернові, то 46% насіння було уражене збудником Fusarium spp., а кожен 4-й зразок містив зерно, уражене бактеріозом, – від 2 до 5% в досліджуваній партії. Зазвичай насіння уражене бактеріозом не проростає, а якщо й проростає, то швидко гине – адже цей збудник протруйниками майже не контролюється. А щодо сої, то 100% дослідженого в минулому році насіння було уражене бактеріозом, а у 58% ураженість становила більш, ніж 10%. Згідно ДСТУ 2240-93, таке насіння непридатне для сівби взагалі. Крім того, 7,5% досліджуваного насіння сої мало схожість нижчу за допустиму (менше 80%)».

Щоб виявити збудників хвороб на насінні, вчені проводять дослідження методом вологої камери в сучасних кліматичних камерах, а потім методом мікроскопування ідентифікують захворювання і з огляду на це рекомендують пестициди що контролюють цей збудник. 

За результатами комплексного дослідження, відзначає Сергій, аграрій отримує рекомендації щодо агротехнічних прийомів (глибина висіву, норма висіву тощо), а також застосування протруйників для обробки насіння. При низьких посівних якостях насіннєвого матеріалу надаються рекомендації, що сприяють підвищенню цього показника (стимулятори росту, мікродобрива тощо).

 

Ваш вибір 'Подобається'.

На Харківщині фермер незаконно відібрав у селян майже 100 паїв

Люди не здавали паї в оренду, а самі обробляли свої ділянки, як раптом дізналися — їхня земля вже в оренді у фермера, якого вони не бачили. На документах, які вдалося знайти в реєстрі, поруч з прізвищами пайовиків підроблені підписи. За їхніми словами, жоден із них не був у нотаріуса і землю нікому не передавав.

Крім того, паї восени засіяли озимими, і виходить, що влітку їхній урожай збиратимуть чужі люди. Фірма, яка вказана як орендар — фермерське господарство «Агроземля», зареєстрована у Дворічанському районі в 2019 році, а її керівник — Євген Кубраков мешкає у Полтаві.

«За зверненнями громадян відкрито кримінальне провадження за ст. 190 (Шахрайство). Про земельну аферу люди поскаржились і в облдержадміністрацію — там скликали термінову нараду», — додали аграрії.

У Харківській обласній державній адміністрації зазначили, що у першу чергу, безпосередньо Східне міжрегіональне управління відпрацює з громадянами звернення до Міністерства юстиції, скаргу для того, щоб скасувати державну реєстрацію, яка була проведена з порушенням. «Як тільки реєстрацію скасують, землі повернуться селянам, далі — справа за поліцією, вони мають покарати аферистів», — підсумували в ОДА.

Джерело: Agravery.com

На китайській свинофермі будуть клонувати свиней

Після кризи в галузі свинарства, що почалася через епідемію АЧС у 2018 році, Китай поступово відновлює галузь. Перезапускаються старі та будуються нові свинокомплекси. Зокрема, Академія сільськогосподарських наук Хубею спільно з Hubei Jinbao Boar Genetic Technology планує створити господарство, де буде практикуватися клонування свиней.

Тваринницький комплекс, який мають побудувати в місті Цзінмень, буде спеціалізуватися на розведенні цінних порід свиней. Це дозволить Китаю задовольнити потреби свинарства в якісному маточному поголів’ї і зменшити обсяги закупівель свиней за кордоном. Також клонування може допомогти врятувати види кабанів, що зникають.

“Технологія клонування може дозволити вивести велику кількість якісних племінних свиней і прискорити прогрес їх генетичного поліпшення. “Ідеальні свині” повинні мати високі показники конверсії корму, якісне м’ясо, високу продуктивність, короткий виробничий цикл, високу плодючість і стійкість до хвороб”, – заявив заступник голови Академії сільськогосподарських наук Хубею Хуа Зайдун.

Джерело: Meat-Inform

Збільшення обсягу пропозицій може знизити ціни на кукурудзу

На біржі в Чикаго ф’ючерси на кукурудзу минулого тижня сягнули багаторічного максимуму, а зараз поступово знижуються, оскільки чинників підтримки менше, ніж чинників тиску на ціни. Котирування підтримує суха погода в Аргентині, проте відновлення експорту з країни та відмова деяких азійських переробників від кукурудзи на користь австралійської фуражної пшениці, що має таку ж ціну, знижує спекулятивний попит на ф’ючерси та змушує спекулянти закривати позиції, оскільки ринок і так вважається «перекупленим». Найближчим часом ринок слідкуватиме за прогнозами збільшення площ сівби кукурудзи у США у новому сезоні та новинами про спалахи АЧС в Китаї, що дещо знизить ціни.

Протягом тижня березневі ф’ючерси на кукурудзу на СВОТ знизилися на 2,8% до 204,4 $/т. Їх підтримали дані про експортні продажі 360 тис т кукурудзи в невідомому напрямку, і трейдери сподіваються, що Китай відновлює закупівлі.

Понеділок у США був вихідним, тому лише сьогодні будуть оприлюднені тижневі звіти по експортних продажах та обсягах переробки кукурудзи на етанол, які суттєво вплинуть на динаміку цін.

На фізичному ринку американську та аргентинську кукурудзу пропонують по 240-250 $/т FOB, а українська подорожчала до 265-270 $/т FOB, хоча покупці з азійських країн не готові платити більше 285-290 $/т C&R.

Ринок в Україні відновлюється після тривалих новорічних свят і в понеділок ціни виросли до пікових 256-260 $/т або 8650-8700 грн/т СРТ. А наступне їх коригування до 250-253 $/т або 8450-8500 грн/т різко збільшило обсяги продажів.

Виробники бажають продати кукурудзу за високими цінами, і будь-яке зниження цін буде спонукати їх до продажу, особливо в разі потреби у обігових коштах на тлі подорожчання мінеральних добрив та пального напередодні весняних посівних робіт.

Джерело: graintrade.com.ua

Ваш вибір 'Подобається'.

В Україні почали вирощувати екзотичну крупу кіноа

Кіноа – це суперфуд. Родом ця рослина з Південної Америки. У складі кіноа присутні всі 9 незамінних амінокислот. Сучасні дієтологи стверджують, що насіння кіноа має практично 100% засвоюваність. 

 

В Україні офіційно виробляє кіноа тільки одна компанія – це підприємство «ТОП ЛІДЕР», пише SEEDS.

"Ми є і селекціонерами в цій області. У нашій компанії існує вертикальна інтеграція: від селекції насіння, до виробництва готового продукту – крупи. Все, що можна було бачити раніше на полицях українських магазинів – це все 100% імпортний продукт. Починаючи з 2020 року, ми хочемо, щоб українці також їли вітчизняну крупу. І були здоровішими", - зазначає директор "ТОП ЛІДЕР" Ярослав Михайлов.

За його словами, площ під кіноа у підприємства поки не дуже багато – всього декілька гектарів. Це ще експериментальний проект.

"Ми плануємо розширювати площі під цією культурою, після того, як налагодимо шляхи реалізації. Також плануємо виробляти борошно. За кордоном з такого борошна роблять і хліб, і печиво, і крекери, і випічку. Найближчі наші плани – запуск нового продукту з кіноа. Зараз ми проводимо дослідження, щоб визначити який продукт буде затребуваний ринком", - розповідає Ярослав Михайлов.

"Гаврилівські курчата" закрили виробництво

Про це в коментарі УНН повідомив генеральний директор компанії-виробника "Агромарс" Іван Зазуля.

"Ми вже місяць як не працюємо з виробництва курей-бройлерів. Зупинили виробництво. Працює тільки наша племінна ферма - інкубуємо курчат і відвозимо на свою філію "Курганський бройлер" в Харкові. Наші всі ферми стоять, ми зупинені. Не вигідно цим займатися. Немає жодного виробництва", - говорить Зазуля.

Тим самим він спростовує і причетність "Агромарса" до знятого на відео могильнику птиці.

Раніше користувач Facebook Євген Хурсін опублікував на своїй сторінці відео, на якому нібито курчата з птахофабрики "Гаврилівські курчата" в селі Гаврилівка Вишгородського району Київської області, які почали поїдати один одного "через холод і голод". Відео з "поїдають один одного курчатами" Євгену Хурсіну, за його словами, надіслав хтось із передплатників.

Поки жодна птахофабрика не взяла на себе відповідальність за могильник. 

Нагадаємо, "Агромарс" вже був помічений в організації могильників в 2018 році. Тоді власників Марину і Євгена Сігал заарештували і звинуватили в збитку екології на 235 млн грн. Але в 2019 році Генпрокуратура звинувачення зняла і справу закрила.

Ваш вибір 'Подобається'.