Перша країна у світі дозволила стейки, вирощенні з клітин корови
Ізраїльський виробник культивованого м’яса Aleph Farms отримав перше в світі регуляторне схвалення для культивованої яловичини на внутрішньому ринку.
Це робить Ізраїль, який все ще перебуває в центрі регіонального конфлікту, третьою країною у світі, яка дозволила культивоване м’ясо.
Досі продажі м’яса, створеного із клітин дозволив лише Сінгапур (для Eat Just, 2020 р.) та США (для Upside Foods і Eat Just у 2023 р.). Всі ці схвалення були отримані для клітинної курячої продукції.
“Приємно бачити, що все більше країн схвалює культивоване м’ясо, і, що не менш важливо, на ринок надходить більше типів білків культивованого тваринного походження”, – говорить Роберт Е. Джонс, президент коаліції європейських харчових компаній Cellular Agriculture Europe.
За його словами, на черзі ще багато розробок. Ізраїль, Нідерланди, Сінгапур, Сполучені Штати та Великобританія – всі ці країни зробили чималі інвестиції для створення додаткових білкових екосистем.
Перше подання на схвалення культивованої яловичини до міністерства охорони здоров’я Aleph Farms зробила ще півтора року тому. Весь цей час компанія тісно співпрацювала з відділом управління харчовими ризиками, щоб забезпечити «повну відповідність стандартам безпеки» для нових білків. Також Aleph Farms подала заявки до Швейцарії та Великобританії.
У компанії розповідають, що гібридний м’ясний продукт містить немодифіковані, неувічнені клітини корови преміумкласу породи Чорний Ангус з кличкою Люсі, а також матрицю рослинних білків із сої та пшениці. Окрім стартових клітин, отриманих із заплідненої яйцеклітини корови, у процесі культивування чи кінцевому продукті немає інших компонентів тваринного походження (таких як фетальна бичача сироватка або FBS).
Джерело: newfood.media