Перші партії турецьких томатів призвели до зниження цін в Україні

Перші партії турецьких томатів призвели до зниження цін в Україні
Фото: з відкритих джерел

Після двотижневого подорожчання на ринку тепличного томату в Україні встановилася знижувальна цінова динаміка, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Основною причиною зниження відпускних цін стали масові постачання турецького томату на український ринок. При цьому на сьогодні пропозиція томату в місцевих комбінатах обмежена через невеликі вибірки через похмуру погоду.

Так, на цей час українські тепличні комбінати ведуть продаж томату по 50-60 грн/кг ($1,37-1,50/кг), що в середньому на 10% дешевше, ніж тижнем раніше. Варто зазначити, що партії турецького томату цього тижня зайшли на український ринок по 45 грн/кг ($1,23/кг), що дещо дешевше, ніж відпускні ціни на місцеву продукцію.

За словами представників тепличних комбінатів, попит на місцеві томати почав помітно знижуватись. Ситуацію, що склалася, вони пов’язують з появою на ринку дешевшої турецької продукції.

При цьому українські тепличні комбінати на сьогодні ведуть реалізацію томату в середньому вдвічі дорожче, ніж на початку жовтня минулого року. Водночас більшість ключових гравців ринку вважають здешевлення в сегменті тепличного томату тимчасовим явищем. Оскільки місцевого томату в Україні не так багато, а турецька продукція на сьогодні має попит не лише на українському ринку.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pershi-partiyi-tureczkyh-tomativ-pryzvely-do-znyzhennya-czin-v-ukrayini
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати