Чи загрожує Україні дефіцит свинини

Чи загрожує Україні дефіцит свинини
Фото: з відкритих джерел

Останні статистичні дані сигналізують про вірогідне скорочення промислової пропозиції свинини. Такі висновки озвучують аналітики Асоціації «Свинарі України», посилаючись на дані Державної служби статистики України.

Так, в профільній асоціації зазначають, що за підсумками січня-серпня приріст обсягів вирощування «відстає» від темпів приросту забою.

«За вісім місяців 2021-го на бійні та м’ясокомбінати направили 374,5 тис. т свинини живою масою, що на 12,8% більше ніж роком раніше. При цьому, зміна обсягів вирощування свинини була меншою — плюс 10,4% до результатів аналогічного періоду минулого року (393,5 тис. т). Тобто з отриманого приросту живої маси свиней на забій спрямували понад 95%, тоді як у першому кварталі цей показник становив 91%. Такі зміни зазвичай слугують передвісниками скорочення промислової пропозиції», — коментують в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України».

«Зазначимо, що у понад 40% областей України спостерігаємо перевищення обсягів забою над обсягами отриманого приросту живої маси свиней вирощуванням. Найбільш характерна така ситуація для Сходу країни, проте зустрічається і в інших регіонах. Тож це може спричинити неоднорідне послаблення пропозиції свиней забійних кондицій у подальшому та її нестачу в окремих регіонах», — роз’яснюють в АСУ.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pershi-sygnaly-deficzytu-na-rynku-svynyny-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1