Під Кременчуком 600 тисяч загиблих курей тимчасово захоронять біля села

Під Кременчуком 600 тисяч загиблих курей тимчасово захоронять біля села

Під Кременчуком (Полтавська обл.)  почали захоронення загиблих 2 травня на птахофабриці 600 тисяч курей до вирішення питання про утилізацію. Про це кореспонденту УНІАН повідомив депутат Полтавської обласної ради Василь Хоменко.

За його словами, захоронення проводиться неподалік від птахофабрики і села Потоки.

«Ями, куди вантажівки скидають тушки курей, застелені дірявою тепличною клейонкою, що не забезпечує герметизації. Це поховання не відповідає санітарним нормам. Тушки почнуть гнити і все потрапить у землю, а там стічні води і Псел поряд», – зазначив Хоменко.

На думку начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу Євгена Мартосенка, тушки курей необхідно спалювати або переробляти, але не закопувати без гідробар’єру, так як це робиться зараз.

У свою чергу сільський голова Потоків Юрій Зоря заявив, що місцеві жителі проти захоронення загиблої птиці біля їх населеного пункту.

Захоронення проводиться неподалік від птахофабрики і села Потоки / фото УНІАН

«Тут поряд наш водозабір. Вода йде звідси на Потоки… Жителі бояться екологічного лиха. Всі проти такого захоронення. Ми поки що стримуємо народ, але у будь-який момент від слів люди можуть перейти до протестів», – попередив місцевий чиновник.

На засіданні районної комісії з ліквідації надзвичайної ситуації директор птахофабрики, де стався масовий мор птиці, Валерій Вакух зазначив, що тушки птиці необхідно вивезти, бо на підприємстві може виникнути інфекція.

«Було вирішено захоронити їх до вирішення питання про переробку», – пояснив директор птахофабрики.

Присутні на засіданні голова Кременчуцької райради Андрій Дрофа і голова Кременчуцької райдержадміністрації Андрій Пиріг заявили, що утилізацію курей необхідно провести на спецпідприємстві або скотомогильнику.

За підсумками засідання було вирішено проводити тимчасове захоронення тушок, використовуючи в ямах тенти і щільну клейонку. Також керівництву фабрики доручено надати в райдержадміністрацію договір на утилізацію курей і план проведення подальших робіт.

Нагадаємо, 2 травня в Полтавській області загинули близько 600 тисяч курей через несправність вентиляції на Кременчуцькій птахофабриці в селі Потоки. Попередньою причиною масового мору курей названо аварійне відключення електропостачання на трансформаторній підстанції, в результаті чого відключилася система вентиляції на птахофабриці і кури задихнулися.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pid-kremenchukom-600-tysyach-zagyblyh-kurey-tymchasovo-zahoronyat-bilya-sela
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати