Під якими культурами розширюватимуть площі овочівники у 2024 році

Під якими культурами розширюватимуть площі овочівники у 2024 році
Фото: з відкритих джерел

Аналітики EastFruit провели анонімне опитування у своєму телеграм-каналі щодо того, площі під якими культурами найістотніше планують розширювати фермери Східної Європи. До моменту написання цього матеріалу, в опитуванні взяло участь 323 людини, з яких 174 – обрали одну з культур, а решта просто захотіли побачити відповіді.

І ось ці самі відповіді виявилися дещо несподіваними, з одного боку, але дуже навіть логічними з іншого. На тлі невдач тих, хто інвестував у зберігання цибулі для перепродажу в сезоні 2023/24, очікували на деяке охолодження до сегмента цибулі. Однак цибуля з величезним відривом знову стала тією культурою, площі під якою планується розширювати в першу чергу.

А логіка цього рішення цілком очевидна – якщо подивитися на ціни цибулі для України, Молдови та Польщі в сезоні 2023/24, то можна зрозуміти, що для виробників вони були цілком сприятливими. Для України вони були близькими до середніх значень за останні роки.

А для Польщі – набагато вищими за середні!

Для овочівників Молдови цибуля теж була вельми прибутковою культурою в сезоні 2023/24. До речі, це єдина країна регіону, де ціни до березня були істотно вищими, ніж під час збирання. Хоча й тут заробити на зберіганні навряд чи б вдалося.

Однак повернемося до результатів опитування. Цибулю планує розширювати майже половина, а саме 44% тих, хто взяв участь в опитуванні.

На другому місці, що не дивно – картопля. Розширювати площі під картоплею хоче 28% картоплярів Східної Європи. Щодо картоплі ситуація в ЄС була ще гіршою, ніж щодо цибулі, і ціни били всі мислимі й немислимі рекорди. І навіть в Україні ціни на картоплю вперше за кілька років порадували картоплярів. Тому бажання розширити площі не дивує.

Далі йде капуста, яка також коштує порівняно дорого і попит на неї перевищує пропозицію в регіоні.

А ось морква в пріоритеті лише у 9% опитаних, і це теж логічно. Річ у тім, що зараз морква в Україні здебільшого дешевшає, і коштує значно дешевше, ніж зазвичай.

Ситуація в Молдові та Польщі значно краща. Але в Молдові цей сегмент лише починає розвиватися, а в Польщі дещо інший ринок, бо країна інтегрована в єдиний величезний ринок Євросоюзу, і їй простіше позбуватися надлишку продукції або нівелювати дефіцит.

Перегляди: 87
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pid-yakymy-kulturamy-rozshyryuvatymut-ploshhi-ovochivnyky-u-2024-roczi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати