Підживлення ріпака озимого бором

Підживлення ріпака озимого бором
Фото: з відкритих джерел

Відомо, що для успішної перезимівлі, активного відновлення весняної вегетації, проходження продуційних процесів та отримання сталої високої врожайності ріпаку озимому потрібне повноцінне збалансоване мінеральне живлення, яке відповідає його біологічним особливостям. Й особливу роль в ньому відіграє бор, оскільки цей мікроелемент є незамінним для повноцінного перебігу ряду життєво важливих процесів культур.

Однак, як свідчать результати досліджень «Інституту здоров’я рослин», понад 40% ґрунтів України, а в Західних та Північно-Західних регіонах – понад 60% мають низький або дуже низький вміст рухомих сполук бору в ґрунті, на рівні 0,1-0,3, інколи – до 0,5 мг/кг ґрунту, що обумовлено ґрунтовими чинниками та вирощуванням борофільних культур (соняшника, ріпака, сої, кукурудзи) на 30-40% ріллі, які виносами бору товарною продукцією за межі господарства призводять до його дефіцитного балансу в ґрунті. Тому, нарівні з оптимальним забезпеченням елементами живлення коренево, фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK рекомендують особливу увагу приділити позакореневим підживленням культури легкодоступними сполуками бору (В) в комплексі з макро- (N, P, K, S) та мікроелементами (Mn, Cu, Zn, Fe). Такі підживлення дозволяють швидко усунути нестачу бору, підвищити стійкість рослин до хвороб і стресів, сприяють успішній перезимівлі та активному відновленню весняної вегетації.

«Ріпак озимий єтиповою борофільною культурою, яка навіть задостатньогокореневого живлення бором потребує ще йобов’язкового позакореневого підживлення легкодоступнимисполуками цього мікроелементау критичніфенофази, – зазначає керівник відділу мікродобрив компанії Сергій Адаменко. – Сучасні гібриди ріпака озимого на формування 1 тонни товарної і нетоварної продукції потребують 100-150 грам бору, а за врожайності 4,0 т/га не менше 400-600 грам бору.Бор є незамінним мікроелементом у багатьох фізіолого-біохімічних процесах. Він позитивно впливаєна вуглеводний обмін при синтезі цукрів, на синтез білків і жирів та на утворення твірних тканин. Борпідсилює стійкість клітинних стінок, знижує окисну деструкцію ауксину, активує поділ твірних клітин, проростання пилку, забезпечує ріст пилкових трубок до яйцеклітини та сприяє процесам запліднення і дозріванню насіння. За нестачі бору на ріпаку озимому в стручках бракує насінин, а стручки стають деформованими або вм’ятими. Слід відмітити, що бор в рослині не піддається процесам реутилізації, тобто повторномувикористанню.Велике значення для перезимівлі ріпака озимогомає позакореневе підживлення легкодоступними сполуками бору (в дозі 100-150 гВ/га)ще восени у фазі 4-6 листків: адже до входження в зиму культура споживає25% бору від загального виносу.Застосованийвосени,бор сприяє синтезу та накопиченню у вегетативних органахріпакацукрів і переміщенню їх у кореневу «шийку», усуваючидуплистість та гниль серцевини. Водночас бор сприяє синтезу фітоалексинів – захисних речовин, які підвищують стійкість культури до несправжньої борошнистої роси, сірої гнилі,фомозу та склеротиніозу, а також сприяє балансу між вегетативними органами та кореневою системою, що позитивнопозначається нахолодо-, зимо- та морозостійкості рослин і сприяє їх успішній перезимівлі».

Позакореневі підживлення ріпака озимого фахівець рекомендує проводити борним добривом Авангард Бор (бор (В) – 150 г/л, азот (N) – 65 г/л), створеного на основі легкозасвоюваних органічних боратів.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pidzhyvlennya-ripaka-ozymogo-borom
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН