Після деокупації овочів з півдня не буде 5 років

Після деокупації овочів з півдня не буде 5 років
Фото: з відкритих джерел

Через підрив дамби Каховської ГЕС та відсутність води у зрошувальних каналах, дефіцит робочої сили та замінування територій на півдні треба близько 5 років після деокупації, щоб відновити виробництво овочів.

Про це йдеться в огляді ринку овочів борщової групи від AgroTimes.

Кліматичні умови цього сезону були більш-менш комфортними для вирощування овочів на нових площах підконтрольних територій.

«До того ж є технології, які дозвляють вирощувати і у не дуже сприятливих умовах, хоча це, звісно, збільшує собівартість», – зауважує аналітик УКАБ Максим Гопка.

Раніше вкладатись у технології, наприклад сушіння та зберігання, не було сенсу, зараз у багатьох на це немає грошей. Дещо цьому може допомогти державний грант, але потрібні й інші урядові програми, які будуть розвивати таку інфраструктуру, вважають експерти.

«Навіть після деокупації півдня того рівня овочівництва, який там був до війни, ми не побачимо ще наступних років з п’ять – за рахунок замінованих територій, відсутності робочої сили та підриву Каховської ГЕС, який змінив роботу меліоративної стистеми у регіоні», – пояснює аналітик УКАБ.

Треба також розвивати інші напрямки овочевого бізнесу, наголошує Гопка. Наприклад, брати не масштабами насаджень, а циклами виробництва – збільшувати теплиці та робити декілька циклів за рік. Якщо, умовно, вирощували на відкритому грунті 100 кг цибулі, то збирати їх тепер не за раз, а за 3-4 рази.

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pislya-deokupacziyi-ovochiv-z-pivdnya-ne-bude-5-rokiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати