Планові, фактичні та позапланові: як правильно підготуватись до податкової перевірки

Планові, фактичні та позапланові: як правильно підготуватись до податкової перевірки
Фото: з відкритих джерел

У рамках проєкту з підтримки продовольчої безпеки агровиробників, який реалізує Всеукраїнська Аграрна Рада та Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО, відбувся онлайн-тренінг для агровиробників: “Податкові перевірки. Як діяти?”

Експерти зауважили, що податкове законодавство змінювалось стрімко впродовж року. Разом з цим сотні українських сільгоспвиробників стикнулись із новими для себе викликами, пов’язаними з війною: окупація, неможливість проведення господарської діяльності через бойові дії, знищення майна тощо. Разом з цим податкова не припиняє працювати навіть під час воєнного стану.

“Потрібно чітко розуміти, які перевірки можуть проводитись під час воєнного стану. Це камеральні, документальні позапланові перевірки, що проводяться на запит платника податків або за підстав визначених Кабміном, та третій тип перевірок – фактичні. Варто також розуміти, що повернулись штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, чого не було під час карантину. Також сьогодні податкова мало задовольняє запитів на підтвердження неможливості податкових обов’язків від постраждалих від війни фермерів”, – розповіла радник голови ВАР з питань оподаткування Ольга Богданова.

Агровиробникам також розповіли про те, як завчасно підготуватись до початку податкової перевірки, а також надали практичні рекомендації.

“Хочу звернути увагу, що податкова оприлюднила графік планових податкових перевірок. Тож підготовку до інспекцій потрібно розпочати з пошуку своїх компаній у цій таблиці. Також існує мораторій на позапланові податкові перевірки, але не для всіх типів перевірок, тому можуть прийти з позаплановою. Щоб підготуватись до приходу контролюючих органів, варто підготувати всі документи, перевірити свою роботу на податкові ризики, разом з тим і роботу своїх контрагентів”, – розповів партнер податкової практики компанії Crowe Mikhailenko Віталій Смердов.

За його словами, з листопада-грудня цього року податкова активно проводить планові та фактичні перевірки, але мораторій на них може бути накладений у разі рішення Верховної Ради. Також варто пам’ятати, що податкова не зобов’язана попереджати про проведення фактичної перевірки, як і для позапланової.

Повний запис вебінару з детальними роз’ясненнями дивіться на Facebook-сторінці ВАР. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/planovi-faktychni-ta-pozaplanovi-yak-pravylno-pidgotuvatys-do-podatkovoyi-perevirky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати