Податковий комітет врахував правки ВАР до законопроекту 5600 щодо нарахування МПЗ

Податковий комітет врахував правки ВАР до законопроекту 5600 щодо нарахування МПЗ
Фото: з відкритих джерел

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні розглянув правки, які були запропоновані Всеукраїнською Аграрною Радою, зокрема в частині мінімального податкового зобов’язання, і врахував їх в рекомендованому до другого читання тексті законопроекту №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

Зокрема, в частині мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) передбачається:

1. На один рік відтерміновано запровадження МПЗ. Якщо у початковій редакції передбачалася перша сплата МПЗ за 2021 рік, то згідно правок до другого читання, МПЗ нараховуватиметься з 2022 року. Це означає, що МПЗ за 2022 рік агровиробники сплачуватимуть у 2023 році.

2. Також у ЗПУ 5600 до другого читання передбачені перехідні положення щодо застосування коефіцієнта при визначенні МПЗ. Коефіцієнт знизили з 0,05 до 0,04 від нормативно-грошової оцінки

3. Передбачено зарахування в рахунок сплати МПЗ 20% орендної плати за земельні ділянки, орендовані у юридичних осіб, в тому числі ділянки державної або комунальної власності. Натомість, у початковій редакції орендна плата за приватні землі юридичних осіб не зараховувалась взагалі, а сума орендної плати за землю державної та комунальної власності зараховувалася повністю, що могло призвести до маніпуляцій з МЗП.

4. Встановлений порядок зарахування сплачених податків в рахунок МПЗ диференційовано між сільгсптоваровиробниками і не сільгосптоваровиробниками.

5. Взагалі не нараховуватиметься МПЗ фізичним особам, які мають земельні ділянки у праві власності або користуванні, але за умови якщо ці землі станом на 1 січня 2022 року знаходились у межах населених пунктів. Законопроєктом 5600 у першому читанні звільнялися від сплати МПЗ фізичні особи, які мали у власності до 0,5 га с/г землі. Але норму законодавці випиали таким чином, що якщо у фізособа має у користуванні сукупно 0,51 гектари, то вона вже зобов’язана розраховувати МПЗ на всю площу земельної ділянки, а не на 0,01 га. До другого читання це прибрали.

6. Пільга щодо звільнення від ПДФО доходів з реалізації власновирощеної продукції залежатиме від розміру отриманого доходу і надаватиметься, якщо розмір доходу не перевищуватиме 12 розмірів мінімальної заробітної плати. Тобто, замінено пільгу щодо звільнення доходів, отриманих з 2 га, на пільгу, що має грошовий вираз доходу 12 МЗП. Зауважимо, що в першому читанні пільга щодо звільнення від ПДФО залежала від розміру земельної ділянки і пропонувалася з усіх доходів з 0,5 га земель у користуванні.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/podatkovyj-komitet-vrahuvav-pravky-var-do-zakonoproektu-5600-shhodo-narahuvannya-mpz
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати