Податки з двох гектарів, або логіка фіскальної політики за умов карантину

Податки з двох гектарів, або логіка фіскальної політики за умов карантину

Селянам, які самостійно обробляють земельні паї площею від 2 га, нагадали про те що потрібно задекларувати доходи та сплатити податки за продану сільгосппродукцію. Мешканці сіл на заклики податкових не завжди відреагували приязно. Що ж думають з цього приводу експерти, з’ясовували журналісти SEEDS

Держава за існуючих умов пандемії ніяк не допомагає дрібним сільськогосподарським виробникам, вимагаючи від них додаткових виплат. Про це говорить Андрій Мартинов, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України.

«Фіскальна політика за умов карантину не має логіки. З одного боку, влада обіцяє 8 тис. гривень фізичним особам підприємцям у містах.

З іншого боку, позбавивши селян можливості продати продукцію на вільному ринку за ринковою ціною, обкладає їх додатковим фіскальним обтяженням.

Причому нікого, крім селян не турбує, як вони самотужки щось посіють навесні і зберуть восени. Держава за існуючих умов пандемії ніяк не допомагає дрібним сільськогосподарським виробникам, вимагаючи від них додаткових виплат. Такий “суспільний контракт” навряд чи можна вважати легітимним», – зазначає Андрій Мартинов.

Податкова система України потребує суттєвого реформування, можливо варто перейти від оподаткування доходів до оподаткування витрат. Так вважає кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський.

«На жаль влада намагається наповнити Держбюджет за рахунок пересічних українців, в той час, як крупний бізнес всіляко ухиляється від сплати податків. Згідно до чинного законодавства, громадяни повинні декларувати та сплачувати податки з усіх отриманих доходів.

На практиці більшість громадян податки зі своїх доходів не сплачує. Причиною цього є бідність. Людям ледь вистачає доходів на життя, платити податки просто ні з чого.

В багатьох європейських країнах встановлений мінімальний рівень доходів, який не підлягає оподаткуванню. Так в Німеччині він знаходиться на рівні 8000 євро на рік. Це дозволяє бідним громадянам не сплачувати податки. Крім того є багато податкових пільг, які дозволяють зменшувати суму податку, наприклад, на суму коштів витрачених на навчання чи лікування», – зазначає незалежний експерт.
«В Україні неоподаткований мінімум вже давно не переглядався і становить лише 17 грн. Тобто, оподатковуються навіть мізерні доходи. Замість того, щоб змусити платити податки багатих, влада намагається забрати останні кошти в бідних.

Зараз влада планує запровадити загальне декларування доходів та готує для цього законодавчу базу. Посилюється психологічний тиск на людей, їх закликають декларувати доходи та нагадують про відповідальність.

Зокрема, податкові служби в регіонах закликають власників земельних ділянок задекларувати доходи та сплатити податки за продану сільськогосподарську продукцію», – додає кандидат економічних наук.

«Це викликає справедливе обурення людей. Не виключено, що влада вдасться до репресій і почне вибірково штрафувати людей за несплату податків. Охопити всіх їм не вдасться. Також сума зібраних таким чином податків буде мізерна, вона не вирішить фінансових проблем країни», – вважає Олександр Хмелевський.

«Влада повинна зрозуміти, що вирішення проблеми наповнення Держбюджету полягає в забезпеченні економічного розвитку країни та ліквідації схем ухилення від сплати податків крупним бізнесом. Нишпорення по кишеням пересічних українців нічого крім суспільного невдоволення не принесе.

Також податкова система України потребує суттєвого реформування. Можливо варто перейти від оподаткування доходів до оподаткування витрат. Давно слід замінити ПДВ на податок з обороту. Доходи в межах прожиткового мінімуму взагалі не повинні оподатковуватися», – переконаний кандидат економічних наук.

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/podatky-z-dvoh-gektariv-abo-logika-fiskalnoyi-polityky-za-umov-karantynu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати