Подорожчання алкоголю: самогон знову в тренді

Подорожчання алкоголю: самогон знову в тренді

Горілка щодня дорожчає, і ніби-то українці стали менше пити, пише Сегодня.

А за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, зловживають менше, ніж сусіди з Польщі або Росії. Але на цьому гарні новини закінчуються. Згідно того ж джерела, серед європейців тільки українці і росіяни вибирають не традиційні алкогольні напої – тобто вино або пиво – а самогон або навіть бояришнік. Відсоток українців, які вважають за краще такі напої, – в дев’ять разів менше, ніж росіян. Які органи першими відмовлять, коли ми вип’ємо чарку горілки або келих вина, і скільки випиває за рік українець, а скільки поляк?У п’ятницю вночі кияни та гості столиці занурюються в алкогольні квести. Хоча заборона на вживання алкогольних напоїв в громадських місцях і існує, камера журналістів вихоплює з тіней Майдану Незалежності чарки і пляшки.
Цим проявом любові народу до спиртного обурені депутати Київради. Навздогін державній забороні розпивання спиртних напоїв в громадських місцях, Київрада приймає рішення заборонити продаж алкоголю після 23:00.

Журналісти провели свій невеличкий експеримент – зайшли в відомий мережевий магазин о пів на дванадцяту ночі і спокійно купили пляшку вина. Хоча відповідне рішення повинно було вступити в силу ще 27 вересня. Тобто, майже місяць тому.Так. Українці іноді вживають спиртне. Без алкоголю життя може здатися не таким яскравим. Але крім веселощів, яке доставляють витівки п’яниць на Ютубі, алкоголь – це ще зруйновані долі, сім’ї. Це проблема суспільства і навіть загроза нації. Можливо, справа в підході до споживання і кількості. Але у Всесвітній організації охорони здоров’я вважають інакше.

“Алкоголь, почнемо з того, що він не може принести користь. Нікому. Безпечна доза алкоголю – це нуль. Все інше – це небезпечна доза алкоголю”, – говорить Анна Борщевська, фахівець з комунікацій бюро ВООЗ в Україні.

У 2008 році за даними сайту WORLD HEALTH RANKINGS Україна була на шостому місці за кількістю споживання алкоголю з понад 120 країн. Сьогодні українці втратили темпи споживання і опустилися на дев’яте місце.

У ВООЗ є просте пояснення такого спаду темпу вживання алкоголю.

“Підвищення цін на алкогольну продукцію є одним з таких ефективних втручань, яке допомагає знизити рівень споживання алкоголю, зловживання алкоголю і цей метод, і ця інтервенція вона дуже вітається Всесвітньою організацією охорони здоров’я”, – відзначає експерт.

У 2008 році півлітрова пляшка коштувала в середньому п’ятнадцять гривень. Це при курсі вісім гривень за долар. Тобто, дещо не дотягувала до двох зелених. Сьогодні середня ціна – дев’яносто гривень. При курсі – 28 гривень за долар це вже більше трьох доларів.

За десять років ціна збільшилася на третину в доларовому еквіваленті. А українці поступилися кільком країнам в алкогольному змаганні. Але це цифри міжнародних організацій. А місцеві лікарі бачать дещо іншу картину.

“Якщо говорити з точки зору практичної медицини, то немає ніякої кореляції між підвищенням цін на алкоголь і зниженням кількості звернень пацієнтів з алкогольною залежністю”, – зазначає Владислав Сова, лікар-психіатр, головний лікар клініки “Петра і Павла”.

Фахівці запевняють, що першою причиною постійного і систематичного вживання алкоголю є стрес. Зараз Україна переживає стресові часи, але алкоголь не вихід, а вхід в ще більший стрес.

 “Стандартна доза алкоголю це десять грамів етилового спирту. Тобто, це 330 мілілітрів пива, наприклад, це сто грамів вина. Або маленька чарка міцного алкоголю. І ми повинні пам’ятати, що помірне вживання алкоголю – це для чоловіків не більше трьох стандартних дози за один раз”, – говорить експерт.

Повернемося тепер до українських реалій. Отже, всесвітні організації бачать зниження споживання алкоголю в країні. Українські лікарі бачать лише зростання.

“Якщо раніше спостерігалася сезонність, або, скажімо, післясвяткові збільшення потоку звернень, то зараз немає істотної різниці. Багато звернень як і під час свят, так і після них, так і без них. Тобто, відсоток досить високий. І багато важких”- говорить експерт.

Чому така розбіжність? Можливо, тому, що українці, коли бачать, що ціни йдуть угору, дістають із засіків свої чудо-апарати?

Наталя не з тих, хто цікавиться алкоголем. Велика родина, величезне господарство. Спиртне потрібно тільки на свята. Але, якщо ціни на алкоголь ще підростуть, Наталя, як і тисячі інших українців, витре пил з самогонних апаратів. І жоден сайт цього не зафіксує.

Сьогоднішня ціна пляшки горілки дорівнює вартості тижневого абонемента в невеликій спортзал. Або чудового букета квітів. Або квитка в сусіднє місто з прекрасним старовинним замком. Вибір є.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/podorozhchannya-alkoholyu-samohon-znovu-v-trendi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати