Подружжя з Хмельниччини заснувало успішний бізнес на консервації плодоовочевої продукції

Подружжя з Хмельниччини заснувало успішний бізнес на консервації плодоовочевої продукції
Фото: з відкритих джерел

Сергій і Галина Вострецови із Миньковець на Хмельниччині займаються переробкою плодоовочевої продукції, що вирощують на власній земельній ділянці: сушать, маринують, консервують. Наразі за такими продуктами в Миньківці приїздять заготовачі зі столиці.

У садибі Вострецових у Миньківцях біля лісу – крафтове виробництво за різними напрямками. Щоправда, господиня про це, каже, не знала: “Крафтове? Я перший раз чую, що воно таке”, – пише Суспільне. 

Галина розрізає останні гарбузи зі свого городу та виймає насіння. Це – частина її з чоловіком заробітку. “Сушила я надворі, а досушувала на горищі. Здала 20 кілограмів заготовачам, які їздять по селах. У нас хто трудиться, той не бідує”, – каже жінка.

Самі ж гарбузи, розповідає Галина, їдять кури й кози. Та й собі готує страви: запікає з картоплею та варить гарбузовий суп.

У льоху в господарів – консервовані ягоди, фрукти й овочі. Більшість – на продаж, як от квашені огірки. За ними в Миньківці, розповідає Галина, приїжджають машинами з Києва: “На Київ все. Дивіться, які огірочки! Я винайшла новий спосіб квасити. А смачні які! В Київ на ринок везуть ці квашені огірочки”.

Купують столичні заготівельники й мариновані та солені гриби, каже жінка. Особливо маслюки і опеньки. По гриби ходять і Галина, і Сергій. Збирають, в основному, підосичники та білі гриби. Найдорожчі гриби, каже Галина, сушені білі. Їх господарі виносять на узбіччя автотраси та там продають. Жінка каже: минулого року заготовила маринованих і сушених грибів 90 кілограмів.

Галина показує сад на площі два гектари та свіжу полуницю на грядці. Каже, ягоди купують найкраще, і подружжя має постійних клієнтів, оскільки не обробляє продукцію хімікатами.

Скільки й чого вирощують на своїх трьох гектарах землі впродовж понад 20 років, Вострецови кажуть – не рахували. А прибутки від свого крафтового виробництва, каже Галина, почали отримувати не одразу. Єдине, про що шкодує, що ніхто з дітей не хоче займатися сільським господарством в Україні: “В мене четверо дітей і троє онуків. Всі за кордоном. Дуже шкода, що не ціниться в нас ця сільська праця”.

Джерело: SEEDS.org.ua

Перегляди: 11
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/podruzhzhya-z-hmelnychchyny-zasnuvalo-uspishnyj-biznes-z-kraftovoyi-pererobky-plodoovochevoyi-produkcziyi
Like
Цікаво
Подобається
2
Сумно
Нічого сказати