Погані погодні умови та російсько-український конфлікт можуть підняти ціни на пшеницю у світі

Погані погодні умови та російсько-український конфлікт можуть підняти ціни на пшеницю у світі
Фото: з відкритих джерел

Погані погодні умови взимку в поєднанні з і без того низькими рівнями запасів зерна можуть призвести до підвищення цін на пшеницю на 19%, а можливий воєнний конфлікт у Східній Європі може катапультувати їх ще вище, вважають експерти Hackett Financial Advisors.

“У Європі, Україні та США спостерігаються дуже несприятливі погодні умови. Зима може тривати довше, ніж зазвичай, що збільшує ризики загибелі врожаю”, – заявив аналітик Hackett Financial Advisors Шон Гакетт.

Він прогнозує, що в результаті цього вартість пшениці підстрибне до $9,5-10 за бушель із нинішніх $8,1.

Водночас у разі розв’язання воєнних дій між Росією та Україною вартість зерна може піднятися вище за $10. “Якщо з’являться хоч якісь проблеми з Україною, це може стати великою подією для ринку”, – наголосив голова Teucrium Trading Сел Гілберті.

Чинник російсько-українських відносин означає для глобального ринку зерна набагато більше, ніж думають люди, оскільки Росія та Україна мають вирішальний вплив на ринок.

За даними міністерства сільського господарства США, Росія стане другим найбільшим експортером пшениці у сезоні 2021-2022 років, Україна – четвертим. Сукупно ці дві країни, як очікується, експортують 60 млн тонн пшениці цього сезону, або 29% від глобального прогнозованого обсягу експорту у 205 млн тонн.

Зростанню світових цін на зерно також сприятиме запровадження РФ мит на експорт пшениці в надії на утримання внутрішніх цін на низькому рівні. Аналогічний захід в Україні також посилить підвищувальну тенденцію на глобальному ринку.

Проте експерти зазначають, що прогнозування погоди та виникнення воєнних конфліктів – справа нелегка. Погода може виявитися теплішою, ніж очікується, а російські війська можуть нічого не чинити. У разі цього ціни на пшеницю не зміниться або взагалі впадуть, зазначив Гакетт.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pogani-pogodni-umovy-ta-rosijsko-ukrayinskyj-konflikt-mozhut-pidnyaty-cziny-na-pshenyczyu-u-sviti
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати