Погодні умови травня були сприятливими для озимих зернових культур

Погодні умови травня були сприятливими для озимих зернових культур
Фото: з відкритих джерел

В травні в Україні погодні умови були достатньо сприятливими для озимих зернових культур. Про це йдеться в матеріалі Національної академії аграрних наук України.

«Це стосується не тільки ростових процесів рослин, але й фітосанітарного стану посівів, який на час фази колосіння пшениці озимої характеризувався як порівняно добрий та задовільний. У результаті утримання зниженої температури повітря розвиток та поширення шкідників, як і хвороб, виявився незначним. Насамперед це стосується клопа-черепашки, чисельність якого складає в середньому 0,3–0,7 екз./м2, місцями на окремих полях – 1,5–2,0 екз./м2. Значно менша кількість на полях озимих зернових культур у порівнянні з минулими роками трипсів, попелиць, цикадок та інших шкідників», – уточнили в НААН.

За даними експертів, лише незначне ураження рослин пшениці озимої спостерігається борошнистою росою і септоріозом, локалізація яких переважно знаходиться на листках нижнього ярусу, що з великою ймовірністю вказує на відсутність перспектив розвитку даних хвороб при утриманні помірного гідротермічного режиму в подальшому.

Джерело: АПК-Інформ

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pogodni-umovy-travnya-buly-spryyatlyvymy-dlya-ozymyh-zernovyh-kultur
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати