Tempo950x100

Tempo300x100

Погодні умови в Україні були сприятливими для перезимівлі озимих – НААН

Погодні умови в Україні були сприятливими для перезимівлі озимих – НААН
Фото: з відкритих джерел

Впродовж більшої частини зимового періоду погодні умови в Україні були достатньо сприятливими для перезимівлі озимих зернових культур, про що свідчать стан посівів та гідротермічні показники. Цей факт констатується в січневому огляді фахівців Національної академії аграрних наук України.

«Цьогорічна зима є порівняно теплою, але відрізняється нестабільністю температурного режиму та значною кількістю опадів. Для озимих зернових культур такі погодні умови за відсутності сильних морозів не мають негативного впливу на рослинні організми, хоча систематичне амплітудне коливання температури повітря і ґрунту певною мірою знижує їх стійкість до холодів, особливо близьких до критичних, які малоймовірні впродовж поточного зимового періоду, але цілком можливі, якщо брати до уваги досвід минулих років», – зауважили вчені.
При цьому вони нагадали, що «агрономічна зима» ще далеко не закінчилася. Попереду лютий та березень, які можуть піднести «небажаний сюрприз» у вигляді інтенсивних короткочасних морозів за відсутності снігового покриву на полях, що може завдати певної шкоди окремим посівам.

«Разом з цим навіть порівняно сприятливі погодні умови в подальшому не виключають систематичної оцінки умов перезимівлі та стану посівів озимих зернових культур, яка повинна проводитися за комплексом метеорологічних факторів, головним з яких є мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння рослин, критичні значення якої для озимини в кінці зимівлі та навесні навіть за нетривалого похолодання можуть становити лише 8–12°С морозу», – зазначається в огляді.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 26
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pogodni-umovy-v-ukrayini-buly-spryyatlyvymy-dlya-perezymivli-ozymyh-naan
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1

  28 Лютого

  Відновлення закупівель Китаєм зупинило падіння цін на кукурудзу в Україні

  Рішення Єврокомісії щодо обмеження експорту українського цукру поставить розвиток галузі на паузу

  Зерновий коридор для українського експорту під питанням без допомоги США

  Росіяни встановили 7-річний рекорд споживання алкоголю

  Поляків змусять заплатити за знищення українського зерна

  На Волині завершується будівництво першої черги нового елеватора

  У Польщі заявили, що ЄС має повернути довоєнні правила торгівлі продовольством з Україною

  Оренда зерновозів «Укрзалізниці» в березні подешевшає

  «Мостиський сухий порт» розпочав перевантаження мінеральних добрив

  Українські фермери звернулися до членів Європарламенту: “Ваш голос буде вирішальним для економічного майбутнього України”

  БІЛЬШЕ НОВИН