Погодні умови в Україні на початку травня сприяли вегетації всіх сільгоспкультур

Погодні умови в Україні на початку травня сприяли вегетації всіх сільгоспкультур
Фото: Trails on a field with young plants leading to a lone tree on the horizon. Landscape in square format with a green hill and blue sky

Внаслідок помірного температурного режиму та відсутності дуже високих температур повітря, агрометеорологічні умови першої декади травня в Україні були задовільними для вегетації всіх сільськогосподарських культур. Про це зазначається в декадному звіті фахівців Укргідрометеоцентру.

Як ідеться у звіті, більш повільне, ніж у попередній період, накопичення ефективного тепла створювало сприятливі умови для початкової вегетації теплолюбних культур.

«На більшості площ запаси продуктивної вологи, незважаючи на відсутність ефективних опадів, утримувалися на рівні достатніх та оптимальних значень. Проте в окремих районах південних та східних областей відмічалося зниження рівня продуктивної вологи до незадовільних показників», – зазначають агрометеорологи.

Також зауважується, що найбільш небезпечним явищем протягом декади були заморозки на поверхні ґрунту, висоті 2 см та місцями в повітрі, які відмічалися впродовж декади. За повідомленням агрометеорологів багатьох областей, заморозки завдали шкоди плодовим, городнім, баштанним, виноградникам, сходам теплолюбних культур, місцями посівам ярого ячменю.

Джерело: АПК-Інформ

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pogodni-umovy-v-ukrayini-na-pochatku-travnya-spryyaly-vegetacziyi-vsih-silgospkultur
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати