Погодні умови в Україні сприяють розвитку озимини, але стримують сівбу ярих культур

Погодні умови в Україні сприяють розвитку озимини, але стримують сівбу ярих культур
Фото: з відкритих джерел

Погодні умови, що спостерігалися в Україні минулого тижня, сприяли розвитку посівів озимих культур, але стримували проведення весняної сівби, йдеться у звіті фахівців Національної академії аграрних наук України.

Як зазначають науковці, дощі, які пройшли практично по всій території країни впродовж останніх днів, суттєво поповнили запаси продуктивної вологи на посівах озимих культур, що покращило ріст і розвиток рослин та загальний стан посівів, а також зволожило посівний шар ґрунту для проростання насіння та появи сходів ранніх ярих культур.

«Разом з цим це сприятиме більшому розвитку бур’янів та хвороб на полях. Тому необхідно передбачити обов’язковий обробіток таких посівів гербіцидами та фунгіцидами відповідно до видового складу бур’янів і хвороб та обов’язково отримати достатню їх кількість для боротьби з ними», – йдеться у звіті.
Також у НААН нагадують, що агроформування майже на всій території України вже розпочали підготовку ґрунту і сівбу ранніх ярих зернових культур. Разом з цим на темпи проведення сільськогосподарських робіт протягом останнього тижня вплинули несприятливі погодні умови.

«Вирішальними факторами цієї затримки є температура ґрунту, його вологість і можливість вийти в поле», – констатували науковці.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 39
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pogodni-umovy-v-ukrayini-spryyayut-rozvytku-ozymyny-ale-strymuyut-sivbu-yaryh-kultur
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати