Погодні умови зими в Україні були загалом сприятливими для озимини

Погодні умови зими в Україні були загалом сприятливими для озимини
Фото: з відкритих джерел

Погодні умови календарної зими 2023/24 вегетаційного року (в.р.) в Україні були загалом сприятливими для озимини, якщо брати до уваги температурні показники та кількість опадів. Цього висновку в своєму місячному огляді дійшли фахівці Національної академії аграрних наук України.

«Оскільки життєздатність озимих зернових культур впродовж зимового періоду визначається насамперед температурами повітря і ґрунту на глибині залягання вузлів кущіння рослин, доречним є проведення певного аналізу температурних показників, які відмічалися в цей час. Так, у середньому за грудень – лютий середня температура повітря склала 0,6°С тепла, що виявилося на 3,4°С вище середньої багаторічної норми. За останні шість років більш теплою впродовж цього часу була погода лише в 2019/20 в.р., коли метеорологічна зима виявилася надзвичайно короткою», – зазначається у звіті.

Також вчені вказують, що мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння пшениці озимої в найхолодніші дні знижувалася до -4,0°С, що було значно вище розрахункової критичної температури вимерзання рослин, яка, навіть для найменш розвинених із них, у найбільш холодний період становила 13,4–15,3°С морозу.

«Таким чином, стан посівів озимих зернових культур по завершенні календарної зими є порівняно добрим та задовільним. Раннє відновлення ростових процесів у рослин навіть на фоні незначних позитивних температур повітря, що відмічалося впродовж лютого, а також достатні запаси продуктивної вологи в ґрунті, дозволяють зробити доволі обнадійливі прогнози щодо майбутнього рівня врожайності насамперед пшениці озимої, який у більшості господарств не поступатиметься минулорічним показникам», – прогнозують в НААН.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 12
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pogodni-umovy-zymy-v-ukrayini-buly-zagalom-spryyatlyvymy-dlya-ozymyny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати