Tempo950x100

Tempo300x100

Політичний аспект питання блокади кордонів України залишається домінуючим

Політичний аспект питання блокади кордонів України залишається домінуючим
Фото: з відкритих джерел

Словаччина заявила про безстрокові акції протесту перевізників на кордоні з Україною, також у найближчий час можлива блокада руху вантажівок на україно-угорському. Чим загрожує це експортерам, як довго може тривати блокада та як проблема може бути вирішена, пояснює заступник голови ВАР Денис Марчук.

“Напрямки руху вантажівок через Словаччину та Угорщину є надзвичайно важливими під час блокування україно-польського кордону. Ці альтернативні логістичні маршрути стали вибором для перевізників, які стикнулися з тривалою блокадою. Але вже почали формуватися черги з великою кількістю автотранспорту на альтернативних пунктах перетину кордону. Крім того, ці напрямки були пунктами повернення фур в Україну. Заяви про безстрокові акції протесту від Словаччини та Угорщини обіцяють подальше ускладнення руху. Очікується, що за годину зможе рухатися не більше 1-2 автомобілів, що призведе до серйозних проблем із переміщенням усіх видів товарів, які Україна експортує, особливо у зимовий період. Це стосується як сировинної групи – зернові та олійні сільгоспкультури, так і товарів з доданою вартістю, які успішно реалізувалися на полицях європейських магазинів”, – зазначив Денис Марчук.

Політичний фактор блокування залишиться домінуючим до моменту перегляду Єврокомісією “безвізового” питання.

“Прорив блокади є реальним, проте політичні мотивації залишаються домінуючими факторами. Польська влада може обмежити можливість проведення мітингів перевізників на певних дільницях, але не вдається до таких заходів. Очікується формування нового Кабінету міністрів в Польщі, що може прискорити процес дипломатичних перемовин. Та важливо пам’ятати, що успіх у процесі розблокування західних кордонів залежить від участі як України, так і Брюсселя. Вимоги польських перевізників та Словаччини  пов’язані з “безвізовим перевезенням”, що видається Брюсселем. Тому, навіть якщо блокаду вдасться зняти, політичний контекст цього питання залишатиметься актуальним в Польщі, Словаччині та Угорщині. Це триватиме до моменту розгляду Європейською Комісією у червні 2024 року питання безвізового руху товарів з України”, – резюмував заступник голови ВАР.

Перегляди: 36
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/politychnyj-aspekt-pytannya-blokady-kordoniv-ukrayiny-zalyshayetsya-dominuyuchym
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати