Tempo950x100

Tempo300x100

Польща потерпає без українських заробітчан

Польща потерпає без українських заробітчан

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Financial Times.
Через пандемію коронавірусу понад 100 тисяч українців поспішили на батьківщину, а польські компанії, які покладалися на роботу мігрантів і які досі працюють попри карантин, відчули гостру нестачу робочої сили.

За даними FT, минулого року Польща видала півтора мільйона короткострокових робочих віз та дозволів на роботу для українців – набагато більше, ніж для громадян будь-якої іншої країни.

Польська фермерська спілка застерігала, що ситуація, коли українці не зможуть приїхати до Польщі на цьогорічний збір врожаю фруктів, загрожує паралічем усієї галузі.

Люди їдуть додому з низки причин, розповідає газеті Мирослава Керик, голова Фонду “Наш вибір”, що підтримує українців в Польщі. Деякі втратили роботу та місце проживання, інші непокоїлися через те, що мешкаючи разом з іншими мігрантами, вони більше ризикували підхопити вірус.

Ще одна проблема – те, що багато українців мали короткострокові дозволи й побоювалися, що не зможуть подовжити термін свого перебування, оскільки державні установи в Польщі зачинені через пандемію.

Президент Володимир Зеленський розглядає повернення українців як можливість втримати їх на батьківщині, завдяки створенню нових робочих місць на будівництві доріг та інфраструктурних об’єктів.

Але для багатьох українців майбутнє лишається примарним. Дехто планує повернутися після того, як все закінчиться. Інші побоюються, що через економічну кризу буде набагато менше пропозицій роботи, зазначає FT.

З проблемою нестачі робітників в розпал пандемії стикнулося чимало західних країн. Існують побоювання, що цього року врожаї згниють на полях, оскільки їх буде нікому збирати.

Через обмеження на кордонах для стримування спалаху коронавірусу робітники зі східної Європи, зокрема з Болгарії, Румунії, Польщі та України, змушені залишитися вдома.

У Німеччині вже стикнулися з нестачею робітників для збирання спаржі. Непевна ситуація і у Франції, де найближчим часом для сезону полуниць потрібно буде понад 200 тисяч польових робітників, дві третини яких зазвичай зі східної Європи. Гостро відчувають проблему і в Нідерландах.

Щоб подолати кризу, деякі європейські країни намагаються продовжити дозволи на перебування для тих робітників, які вже там знаходяться.

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polshcha-poterpaye-bez-ukrayinskyh-zarobitchan
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати