Польща бачить Україну конкурентом на ринках ЄС та готується до цього – експерт про блокування українського агроекспорту

Польща бачить Україну конкурентом на ринках ЄС та готується до цього – експерт про блокування українського агроекспорту
Фото: з відкритих джерел

Польща побоюється євроінтеграції України так само, як Німеччина свого часу боялася, що Польща стане для неї серйозним конкурентом. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловила голова комітету з євроінтеграції Українського клубу аграрного бізнесу Олександра Авраменко.

Коментуючи посилення контролю української продукції при перетині, зокрема, польського кордону, вона підтвердила, що порушення, які виявляють представники європейських країн під час контролю на кордоні, «не суттєві» та в кінцевому результаті «не впливають на безпечність харчової продукції».

«Тобто це може бути якась розбита скляна тара. Або були випадки цвілі – внаслідок того, що у нас війна, і багато продукції зберігалося саме в зерносховищах, почала трохи поширюватися цвіль на наших зернових. Але й то, й то – воно не є суттєвим і не має впливу», – підкреслила експерт.

З приводу посилення контролю з боку країн ЄС представниця УКАБ зазначила, що не схильна вважати це ознакою побудови якихось жорстких нетарифних бар’єрів.

«Скоріше так – Польща готується до приєднання України до ЄС. Були прецеденти, коли Польща входила в ЄС, і тоді вона отримувала жорстку політику від Німеччини, бо Німеччина боялася, що виходить серйозний конкурент на ринок ЄС. Думаю, що ідентичне переживаємо зараз ми», – зазначила Олександра Авраменко.

З іншого боку, підкреслила вона, в України наразі «все ще напружені стосунки» з європейськими країнами у зерновому питанні.

«І навіть якщо ми не експортуємо безпосередньо на ринки 5 країн членів – у нас є ринки інших країн. Наприклад, Німеччина, Іспанія, Португалія, можливо, частково Італія – у цих ринках Польща так само зацікавлена. Тому чи це така офіційна політика? Схильна вважати, що ні. Але чи це стає проблемою, яка повторюється – так, це вже стає проблемою. І про це ми вже говоримо відкрито з європейськими партнерами», – зазначила представниця УКАБ.

«Ми живемо фактично на сторінках підручника з історії. Ситуації, які зараз відбуваються, – вони не мали аналогів в минулому. Принаймні, з нами», – підкреслила Олександра Авраменко.

Експерт нагадала, що коли Польща вступала в ЄС, мали місце «квоти на виробництво й доступ продукції до ринку ЄС». Але, наскільки відомо експерту, наразі такої політики у ЄС щодо нових членів уже немає. Однак, за її словами, до цього часу не відбувалася євроінтеграція країни, яку можна було б порівняти з Україною.

«Враховуючи наш масштаб і розмір, це (євроінтеграція України – ред.) буде доволі відчутно. Я більш ніж впевнена, що українські аграрні компанії не будуть зацікавлені у тому, щоб демпінгувати й закидувати європейський ринок своєю продукцією. Але все одно якась продукція буде заходити, і вона буде мати вплив на ринок», – резюмувала голова комітету з євроінтеграції Українського клубу аграрного бізнесу Олександра Авраменко.

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polshha-bachyt-ukrayinu-konkurentom-na-rynkah-yes-ta-gotuyetsya-do-czogo-ekspert-pro-blokuvannya-ukrayinskogo-agroeksportu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати