Tempo950x100

Tempo300x100

Польща добилась поступок: Євросоюз дозволить обмежувати імпорт агропродукції з України

Польща добилась поступок: Євросоюз дозволить обмежувати імпорт агропродукції з України
Фото: з відкритих джерел

Європейська комісія цього тижня презентує зміни до торговельного законодавства Євросоюзу, які дозволять сусідам України запроваджувати обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції. Про це розказав єврокомісар з торгівлі Валдіс Домбровскіс в інтерв’ю Financial Times, пише liga.net.

ЄК запропонує Європейському парламенту й Раді Євросоюзу продовжити безмитний режим для експорту з України до червня 2025 року, але не так, як минулого року, а з застереженнями.

Домбровскіс сказав, що Євросоюз має намір контролювати обсяги постачання сільськогосподарської продукції та блокувати імпорт, якщо з’явиться ризик зниження цін у країнах, що межують з Україною.

“Ми будемо дивитися на те, як можна було б дати Польщі та іншим державам-членам додаткові гарантії, і один зі способів зробити це – впровадити захисні заходи для кожної країни”, – пояснив Домбровскіс.

“Ми бачимо, що регіональний вплив торгівлі або експорту української сільськогосподарської продукції розподілений дуже нерівномірно. Це в першу чергу відчувають країни-сусіди, тоді як [це] не створює значних перешкод для ринку ЄС загалом”, – сказав єврокомісар.

Він зазначив, що після початку переговорів про вступ України до Євросоюзу постане питання про лібералізацію взаємної торгівлі. Тобто не тільки ЄС, але й Україна повинна буде знизити деякі торговельні бар’єри для збільшення постачань з Євросоюзу.

Газета з посиланням на джерела у Брюсселі також пише, що Євросоюз розглядає можливість запровадження квот на м’ясо птиці, цукор та яйця з України. Але рішення поки що не ухвалено.

Перегляди: 33
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polshha-dobylas-postupok-yevrosoyuz-dozvolyt-obmezhuvaty-import-agroprodukcziyi-z-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати