Tempo950x100

Tempo300x100

Польща найшвидше у світі нарощує імпорт ягід, причому з України

Польща найшвидше у світі нарощує імпорт ягід, причому з України
Фото: з відкритих джерел

За словами економіста ФАО Андрія Ярмака , серед 10 ринків збуту ягід світу, що найбільш швидко ростуть, Польща лідирувала за відносними темпами зростання імпорту. У середньому щорічно Польщі нарощувала імпорт ягід на 24% або $68 млн. доларів, а головною причиною цього була можливість закупівлі недорогої замороженої ягоди з України.

Україна останні 5 років була чемпіоном світу з темпів зростання експорту ягоди, а головним ринком збуту для України була якраз Польща. При цьому в облік включалися як свіжі, так і заморожені ягоди.

Найшвидше Польща нарощувала імпорт свіжої лохини та замороженої малини. Саме ці категорії були найбільш швидкорослими в експорті ягоди з України і саме за ними Польща залишалася основним ринком збуту для українських компаній. На свіжу лохину та заморожену малину у 2022 році припадало понад 60% імпорту ягід Польщі.

Трохи повільніше за Польщу нарощував імпорт ягід Китай – на 21% на рік. Що ж до приросту в абсолютних показниках, то тут не було рівних США. Імпорт ягід у США зростав у середньому на 14% на рік, але в абсолютних показниках щороку США збільшило імпорт свіжих та заморожених ягід на $578 млн доларів США.

“Саме тому постачальникам з України дуже важливо звернути увагу насамперед на цей ринок, а також на ринок Канади, де щорічний приріст імпорту ягоди становив понад $95 млн доларів США”, – наголошує Ярмак.

Також в абсолютних показниках високі темпи зростання імпорту ягід показували Нідерланди та Німеччина – на $133 та $114 млн доларів на рік.

Джерело: EastFruit

Перегляди: 51
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polshha-najshvydshe-u-sviti-naroshhuye-import-yagid-prychomu-z-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати