Польща оновила рекорд в експорті зерна

Польща оновила рекорд в експорті зерна
Фото: з відкритих джерел

За підсумками 2022/23 МР Польща експортувала 17,7 млн тонн зерна, що є рекордним річним показником для країни. Про це заявив заступник керівника Національного центру підтримки сільського господарства Польщі Марчін Вронський, повідомляє PAP.pl,

Як уточнив посадовець, вказаний обсяг в основному сформували пшениця (5,7 млн тонн) та кукурудза (4,3 млн тонн).

«Обсяг експорту цих зернових був більшим, ніж у попередньому сезоні. Так обсяг відвантажень пшениці збільшився майже вдвічі, а кукурудзи – на 34%», – сказав М. Вронський.
Він також наголосив, що рекордного показника вдалося досягти в умовах надлишку внутрішніх запасів зернових та «напливу зерна з України».

«В умовах, що склалися, Польщі довелося екстрено зайнятися налагодженням роботи логістичної та транспортної інфраструктури, запровадити доплати для аграріїв і домогтися введення заборони на ввезення зерна з України зі збереженням тільки транзиту до третіх країн», – зазначив фахівець.

Також він додав, що 65% експорту польського зерна в сезоні-2022/23 було відправлено в країни ЄС, переважно до Німеччини (4,4 млн тонн) та Нідерландів (1,3 млн тонн). Крім того, до Нігерії було відправлено 1,1 млн тонн, до ПАР – 0,6 млн тонн. Здебільшого зерно вивозилося через морські порти в Гдині, Гданську та Свіноуйсьце.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polshha-onovyla-rekord-v-eksporti-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати