Польща пропонує Україні розробити механізм взаємного ліцензування експорту сільгосппродукції

Польща пропонує Україні розробити механізм взаємного ліцензування експорту сільгосппродукції
Фото: з відкритих джерел

Польща пропонує Україні розробити механізм взаємного ліцензування експорту сільськогосподарської продукції, повідомив міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський на дев’ятому засіданні Польсько-української міжурядової комісії з економічного співробітництва у Львові в понеділок.

“Міністр Чеслав Секерський підбив підсумки стану співпраці між Польщею та Україною в агропродовольчому секторі. Він наголосив, що в цих сферах Польща та Україна завжди співпрацюватимуть і конкуруватимуть одна з одною”, – повідомляється на офіційному сайті Мінсільгоспу Польщі.

Польський міністр, коментуючи імпорт Польщею української агропродукції, зазначив, що зміна логістичних маршрутів і лібералізація торгівлі між Європейським Союзом і Україною призвели до різкого збільшення імпорту деяких агропродовольчих товарів до Польщі. У відповідь на серйозні перебої на сільськогосподарських ринках і зростання соціальних заворушень Польщі довелося ввести певні обмеження на імпорт окремих товарів з України.

“Ми хочемо розробити метод захисту від негативних наслідків імпорту сільськогосподарської продукції з України, який був би прийнятний для всіх учасників”, – наголосив Секерський і висловив сподівання на розроблення механізму взаємного ліцензування експорту сільськогосподарської продукції.

За його словами, Польща готова поділитися знаннями та досвідом в адаптації українського агросектору до вимог Європейського Союзу.

Секерський також висловив сподівання на співпрацю Польщі та України для спільного експорту продуктів харчування на ринки третіх країн.

Секерський зазначив, що зняття заборони на імпорт українських агропродуктів у майбутньому потребуватиме попереднього запровадження рішень, які ефективно та систематично регулюватимуть цю торгівлю.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Перегляди: 404
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polshha-proponuye-ukrayini-rozrobyty-mehanizm-vzayemnogo-liczenzuvannya-eksportu-silgospprodukcziyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати