Tempo950x100

Tempo300x100

Польща та Україна починають переговори щодо імпорту агротоварів: обмеження не скасують 

Польща та Україна починають переговори щодо імпорту агротоварів: обмеження не скасують 
Фото: з відкритих джерел

За кілька днів Польща розпочне технічні переговори з Україною щодо видачі експортних ліцензій для постачання українських агротоварів до Польщі, після чого мають бути вироблені варіанти рішення з обмеженнями на імпорт сільгосппродукції з України. 

Про це повідомив міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський у коментарі polskieradio24.pl.

За його словами, Польща та Україна можуть досягнуть угоди з питань верифікації українських агротоварів. Це означатиме дозвіл на імпорт, але з торговельними обмеженнями. Тоді як угода ЄС з Україною покликана лібералізувати торгівлю. 

Європейська Комісія, що відповідає за торговельну політику, не втручатиметься в польсько-українські переговори, сказав Секерський.

Він також підкреслив, що початок переговорів не означає скасування ембарго. Наразі воно залишиться чинним.

“Поки ми не домовимося про двосторонні правила руху товарів, ембарго не буде знято. Тільки якщо ми домовимося і домовимося про деякі речі, ми зможемо говорити про зняття ембарго”, – пояснив глава Мінсільгоспу Польщі.

“Наші фахівці з Мінсільгоспу поспілкуються з фахівцями Мінсільгоспу України і обговорять подробиці”, – сказав він.

Зокрема, за інформацією польської сторони, планується запровадження ліцензій, які визначатимуть обсяг експорту. У цих ліцензіях також буде вказано одержувача і куди спрямовуються товари. 

“Ми хочемо його трохи формалізувати, але при цьому організувати торговельні потоки. Ми також будемо власниками цих ліцензій і будемо перевіряти ввезення цих товарів до Польщі”, – сказав Секерський. 

Джерело: Економічна правда

Перегляди: 43
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polshha-ta-ukrayina-pochynayut-peregovory-shhodo-importu-agrotovariv-obmezhennya-ne-skasuyut
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати