Tempo950x100

Tempo300x100

Польща збереже заборону на ввезення українського зерна до розроблення ЄС нових правил – польський міністр

Польща збереже заборону на ввезення українського зерна до розроблення ЄС нових правил – польський міністр
Фото: з відкритих джерел

Заборона на ввезення українського зерна до Польщі зберігатиметься доти, доки на рівні ЄС не буде розроблено нових правил, заявив міністр сільського господарства і розвитку села Чеслав Секерський.

“Ми маємо підтримувати ембарго, доки не буде узгоджено умов, які його замінять. Я вважаю, що добрим рішенням буде запровадження ліцензування транспорту з використанням водночас транзитних шляхів за межами Польщі”, – процитувало Міністерство сільського господарства цієї країни інтерв’ю міністра телеканалу TVP Info.

Секерський, за інформацією polskieradio24.pl, також висловився щодо обмеження зерна, яке надходить, зазначивши, що експорт українського зерна має йти іншим маршрутом, аніж європейський чи польський.

“Тому що завжди є певний ризик, навіть під час транзиту, що частина зерна та іншої сільгосппродукції залишиться в Польщі”, – пояснив глава польського Мінсільгоспу.

Як повідомлялося, Єврокомісія 15 вересня 2023 року оголосила, що не продовжуватиме обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України до п’ятьох сусідніх із нею країн ЄС (Польщі, Болгарії, Угорщини, Румунії та Словаччини) за певних умов, що дадуть змогу уникнути нового різкого зростання поставок.

Обмеження було запроваджено 2 травня 2023 року, вони стосувалися імпорту пшениці, ріпаку, соняшнику й кукурудзи. Ці п’ять східноєвропейських країн – членів ЄС стверджували, що українська с/г продукція в умовах її безмитного ввезення в ЄС осідає у них і завдає шкоди місцевому агросектору.

Після зняття обмежень Польща, Угорщина й Словаччина запровадили односторонні заборони. Польща розширила список заборонених до імпорту продуктів за рахунок ріпакової макухи і шроту, а також кукурудзяних висівок, пшеничного борошна і похідних товарів. Угорщина довела цей список до 24 товарних позицій.

Україна подала позов до СОТ, звинувативши Польщу, Угорщину та Словаччину в дискримінаційному ставленні до її агропродукції.

Наразі тривають переговори України щодо впровадження механізму ліцензування експорту українських агротоварів з обов’язковою верифікацією в кожній з п’яти країн.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Перегляди: 11
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polshha-zberezhe-zaboronu-na-vvezennya-ukrayinskogo-zerna-do-rozroblennya-yes-novyh-pravyl-polskyj-ministr
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати