Польське міністерство обіцяє фермерам зберегти ембарго і заборонити транзит певної агропродукції з України

Польське міністерство обіцяє фермерам зберегти ембарго і заборонити транзит певної агропродукції з України
Фото: з відкритих джерел

Міністерство сільського господарства Польщі запропонує уряду зупинити транзит продукції з України, на яку зараз поширюється ембарго. Всі чутливі продукти мають бути заблоковані. Такої домовленості досягнуто на перемовинах із фермерами, повідомляється на сайті польського міністерства.

“Ми припускаємо, що це рішення залишиться чинним доти, доки не буде досягнуто згоди щодо правил торгівлі між Польщею та Україною, що убезпечить наш ринок”, – заявив держсекретар міністерства Міхал Колодзейчак.

Польські ЗМІ уточнили, що йдеться про закриття транзиту вже з 1 квітня.

За даними RMF24, за результатами перемовин, які тривали до ночі, з фермерами підписано угоду, згідно з якою зберігається ембарго на агропродукцію з України.

Зокрема йдеться про доступ на ринок таких продуктів, як зерно, ріпак, кукурудза, цукор, м’ясо птиці, яйця, м’які фрукти та яблука.

Документ також містить пункт про субсидії на ячмінь та жито. Субсидії будуть розроблені на рівні 2023 року та поширюватимуться на зерно, продане в період з 1 січня до 30 травня цього року.

Ще один пункт передбачає збереження розміру сільськогосподарського податку на рівні 2023 року.

У документі також йдеться про подальші зусилля щодо внесення змін до положень до зеленого курсу ЄС.

Причиною нинішньої ситуації в сільському господарстві, як наголошується в угоді, є насамперед агресія РФ проти України, а також беззастережна згода ЄС на необмежений імпорт сільськогосподарських товарів з України, яку підтримав попередній уряд Польщі.

Угоду підписали міністр сільського господарства Чеслав Секерський, заступник міністра сільського господарства Міхал Колодзейчак та 11 представників сільськогосподарських організацій.

Джерело: biz.liga.net

Перегляди: 35
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polske-ministerstvo-obiczyaye-fermeram-zberegty-embargo-i-zaboronyty-tranzyt-pevnoyi-agroprodukcziyi-z-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати