Польські акціонери «Кернела» вимагають затвердження рішення про делістинг на загальних зборах

Польські акціонери «Кернела» вимагають затвердження рішення про делістинг на загальних зборах
Фото: з відкритих джерел

Об’єднані польські міноритарії агрохолдингу «Кернел», які сумарно володіють 21,59% його акцій, вимагають скликати збори акціонерів і винести на них питання про делістинг компанії з Варшавської фондової біржі.

Відповідний їхній лист компанії оприлюднено на біржі, передає «Інтерфакс-Україна».

«На думку акціонерів, позбавлення акціонерів товариства можливості висловити свою думку щодо делістингу явно суперечить статті 91 (3) (польського) закону («Про публічну пропозицію»), оскільки… має бути ухвалене органом власності (тобто тим, що складається з акціонерів) більшістю в 9/10 голосів за присутності акціонерів, які представляють не менше ніж половину статутного капіталу», – ідеться в документі.

Міноритарії наголосили, що позбавлення меншості акціонерів, особливо фондів, що управляють коштами польських пенсіонерів, права голосу під час делістингу і, отже, позбавлення захисту їхніх активів під управлінням, гарантованого польським законом про публічне розміщення, безумовно суперечить основоположним принципам правового порядку Польщі.

Зі свого боку «Кернел» заявляє, що ці норми польського закону не поширюються на компанію, оскільки вона зареєстрована в Люксембурзі й регулюється нормами законів Люксембургу. Згідно з ними, наголосила компанія, для цього достатньо рішення ради директорів.

«Тлумачення польського законодавства з питань делістингу, зокрема в листі акціонерів, …не відповідає дійсності та вводить в оману інших акціонерів компанії», – заявила «Кернел».

Компанія зазначила, що захищатиметься «всіма доступними засобами» з метою захисту та дотримання корпоративних і майнових прав акціонерів у разі порушення будь-яких судових позовів проти компанії, ради директорів та/або будь-якого директора окремо.

Як повідомлялося, 15 фінансових інвесторів – міноритаріїв, які контролюють 18 млн 139,437 тис. акцій, або 21,59% «Кернела», раніше повідомили про укладення акціонерної угоди для захисту своїх прав у зв’язку з планами делістингу компанії та викупу акцій. До цієї групи ввійшли, зокрема, OFE (Open Pension Fund) PZU, Uniqua OFE, OFE NN, Allianz Polska OFE, Aegon OFE, PKO BP OFE, OFE Pocztylion, Lind Value і Kopernik Global Investors.

Раніше, наприкінці березня, Namsen Limited Веревського оголосила про плани викупити 52 057 219 акцій Kernel, що становить 61,95% акцій, щоб отримати 100%. Замовлення на продаж приймають із 31 березня до 4 травня. Запланована дата укладення угоди на Варшавській фондовій біржі – 9 травня.

Джерело: mind.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polski-akczionery-kernela-vymagayut-zatverdzhennya-rishennya-pro-delistyng-na-zagalnyh-zborah
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати