Tempo950x100

Tempo300x100

Польські фермери планують відновити протест на кордоні з Україною

Польські фермери планують відновити протест на кордоні з Україною
Фото: з відкритих джерел

Польські фермери, які блокували українсько-польський кордон, готові відновити свій протест, якщо не отримають письмових запевнень польського уряду про задоволення їхніх вимог, повідомляє з посиланням на заяву голови Національної ради аграрних палат Віктор Шмулевич польському телеканалу TVP Info.

“Міністр сільського господарства Польщі після консультацій з урядом має задовольнити вимоги фермерів, які призупинили протест на польсько-українському кордоні напередодні Різдва. Відновлення їхньої діяльності залежить від письмової заяви про виконання їхніх основних вимог”, – сказав польський політик.

Видання нагадало, що пікетувальники, пов’язані, зокрема, з Підкарпатським Oszukanej Wsi (Ошукана Весь), вимагають скасування підвищення сільськогосподарського податку, полегшення доступу до пільгових кредитів для підтримки ліквідності своїх господарств, а також субсидій на кукурудзу в розмірі 1000 злотих на гектар.

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський у вівторок в інтерв’ю TVP Info повідомив, що робота в цій сфері триває.

“Я був на кордоні, де спілкувався з протестувальниками. Але для підготовки рішень потрібні законодавчі рішення. Чекаємо згоди ЄС на дотації кукурудзи. Ми хочемо зберегти кредити під низькі відсотки. Ми також хочемо, щоб органи місцевого самоврядування могли звільняти фермерів від підвищення сільськогосподарського податку, не втрачаючи при цьому самих себе”, – навів Мінсільгосп Польщі цитату з інтерв’ю Секерського у Twitter.

Коментуючи вимогу фермерів-протестувальників, які наполягають на регулюванні умов ввезення продуктів харчування з України, Секерський пояснив, що необхідна тристороння угода між Варшавою, Києвом і Брюсселем.

“Поки воно не буде знято, ембарго на імпорт зерна буде зберігатися. Ми повинні зберігати ембарго доти, доки не будуть визначені умови, які замінили б цю ситуацію, тобто обмеження обсягів можливого припливу конкретних сільськогосподарських товарів. Є певний досвід, який Україна вже випробувала у відносинах із Румунією та Болгарією, коли справа стосується обмежень. Це дозволить нам контролювати ці процеси”, – процитувало міністра polskieradio24.pl.

Голова Національної ради аграрних палат Шмулевич в ефірі TVP Info, коментуючи інтерв’ю Секерського, наголосив, що міністр є членом уряду і відповідає за ту галузь, що входить до його компетенції.

“Тому, якщо міністр робить такі заяви, його слова священні, і я думаю, що він має схвалення уряду і проблем у цьому питанні бути не повинно”, – оцінив ситуацію Шмулевич.

Польське видання наголосило, що група польських фермерів готова до відновлення акції протесту 2 або 3 січня в разі відсутності письмової заяви польського уряду про задоволення їхніх вимог.

Джерело: open4business.com.ua

Перегляди: 21
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polski-fermery-planuyut-vidnovyty-protest-na-kordoni-z-ukrayinoyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  28 Лютого

  Відновлення закупівель Китаєм зупинило падіння цін на кукурудзу в Україні

  Рішення Єврокомісії щодо обмеження експорту українського цукру поставить розвиток галузі на паузу

  Зерновий коридор для українського експорту під питанням без допомоги США

  Росіяни встановили 7-річний рекорд споживання алкоголю

  Поляків змусять заплатити за знищення українського зерна

  На Волині завершується будівництво першої черги нового елеватора

  У Польщі заявили, що ЄС має повернути довоєнні правила торгівлі продовольством з Україною

  Оренда зерновозів «Укрзалізниці» в березні подешевшає

  «Мостиський сухий порт» розпочав перевантаження мінеральних добрив

  Українські фермери звернулися до членів Європарламенту: “Ваш голос буде вирішальним для економічного майбутнього України”

  БІЛЬШЕ НОВИН