Польські молочники шукають шляхи стимулювання споживання молочних продуктів

Польські молочники шукають шляхи стимулювання споживання молочних продуктів
Фото: з відкритих джерел

Представники польської молочної промисловості зустрілися з міністром сільського господарства Польщі для обговорення проблеми скорочення споживання молочних продуктів в країні.

“Минулого року ціни на молочну продукцію зросли до астрономічних рівнів, – сказав Чеслав Чешляк, президент правління кооперативу Koło Dairy  під час зустрічі представників молочної промисловості з Генріком Ковальчиком, віце-прем’єр-міністром, міністром сільського господарства та сільського розвитку при штабі KZSM ZR (Національна асоціація нагляду за молочними кооперативами).  

– “Внаслідок цього відбулося уповільнення споживання, особливо сиру та масла.”

Керівник кооперативу Koło навів приклади роздрібних цін на масло в окремих торговельних мережах і порівняв їх із продажною ціною кооперативу, яка після зниження є нижчою за 20 злотих/кг.  Різниця має становити 35-40%.

– Ми повинні вирішувати цю проблему за німецьким зразком, де визначалася ціна для фермерів і ціна на німецьких полицях.  Нам довелося знизити ціни, і ми очікували, що мережа поводитиметься так само, – додав Чеслав Цешляк.  – Недопустимо, щоб падіння цін на молоко призвело до зниження виробництва.

Магдалена Шабловська, директор з експорту Mlekovita Group, звернула увагу на величезне падіння попиту на світових ринках.  – Ми зацікавлені в стимулюванні попиту та споживання.  Від імені всієї індустрії ми б хотіли провести тендери по сиру для харчової допомоги найбіднішим.  Наскільки мені відомо, для цього виділено кошти ЄС.  Це прибере надлишкову продукцію з ринку.  Запаси Агентства матеріального резерву мають бути поповнені, державні запаси на 5 тис. т масла і 15 тис. т СЗМ.  Деякі з цих запасів уже вичерпано, тож саме час їх поповнити.

Джерело: ІНФАГРО

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polski-molochnyky-shukayut-shlyahy-stymulyuvannya-spozhyvannya-molochnyh-produktiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати