Tempo950x100

Tempo300x100

Польський єврокомісар підтримав вимогу фермерів обмежити експорт аграрних товарів з України

Польський єврокомісар підтримав вимогу фермерів обмежити експорт аграрних товарів з України
Фото: з відкритих джерел

Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський підтримав вимоги польських фермерів, які заблокували низку пунктів пропуску на кордоні з Україною. Про це йдеться у листі єврокомісара на адресу польських протестувальників, оприлюдненому на його сторінці у соцмережі “Х”.

“Шановні фермери, учасники протестів! Ще раз дякую за продовольчу безпеку, яку ви забезпечуєте усім нам, і за ваші зусилля для захисту довкілля, клімату та благополуччя тварин. Я з вами, я поважаю ваш протест, я підтримую ваші вимоги”, – написав Войцеховський.

Єврокомісар нагадав, що імпорт зерна з України до сусідніх країн ЄС припинено, і пообіцяв санкціонувати обмеження на ввезення цукру, м’яса птиці та яєць з України. За його словами, вже підготовлено відповідний проєкт рішення на рівні ЄС.

Войцеховський також перерахував кроки для задоволення інших вимог польських фермерів щодо скасування обмежень на використання пестицидів, збільшення дотацій тощо.

Водночас єврокомісар запевнив фермерів-страйкарів, що продовжує виступати в Європейському Союзі за збільшення прямих дотацій у 2024 році. Він також запропонував звільнити фермерів від будь-яких санкцій за недотримання умов землеробства (пар, сівозміна, зимове укриття) у зв’язку з “надзвичайними обставинами”, якими він назвав війну в Україні.

Єврокомісар пообіцяв, що спробує домогтися значного збільшення сільськогосподарського бюджету ЄС на період після 2027 року, а також для допомоги фермерам у кризових ситуаціях. Крім того, він вимагатиме продовження після червня 2024 року державної допомоги аграріям через війну Україні.

“З наведеного вище видно, що я домігся 100% того, що було можливо, і щонайменше 50% того, що було неможливо, наприклад, заборони на імпорт з України”, – написав Войцеховський. 

Джерело: Цензор.НЕТ

Перегляди: 89
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polskyj-yevrokomisar-pidtrymav-vymogu-fermeriv-obmezhyty-eksport-agrarnyh-tovariv-z-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  23 Лютого

  Австрійська компанія створила морозиво із плодів баобаба

  Штат Міннесота і Чернігівська область поглиблять взаємодію в аграрному секторі

  Експортні ціни на російську пшеницю знизилися до мінімуму з 2020 року

  Єврокомісія шукає баланс між допомогою Україні та захистом ринку ЄС

  10 млн гривень грантової підтримки вже отримали аграрії цього року на розвиток садів і теплиць

  Ціни на пшеницю знижуються під тиском стриманого попиту

  У Польщі висипали український ріпак з трьох зерновозів: Україна вимагає покарати причетних

  Через знищення Каховської греблі збитки рибної галузі сягнули майже ₴10 мільярдів

  Верховна Рада запровадила в Україні електронні аграрні розписки

  Дунайське пароплавство пропонує альтернативу автомобільним перевезенням через кордон із Польщею: маршрути

  БІЛЬШЕ НОВИН